Korhan Berzeg kadavra köpeğiyle aranıyor

Korhan Berzeg’den ilk iz | Bölgede başka kemikler var mı? Kadavra köpeğiyle arama sürüyor.

Korhan Berzeg kadavra köpeğiyle aranıyor

Korhan Berzeg kadavra köpeğiyle aranıyor
Korhan Berzeg’den ilk iz | Bölgede başka kemikler var mı? Kadavra köpeğiyle arama sürüyor.


Balıkesir’de yaklaşık 1 yıl önce kaybolan Korhan Berzeg’in kişisel eşyaları ve kıyafetleri ile aynı bölgede kemik parçaları bulunması ekipleri harekete geçirdi. Bölgede dün yeniden başlayan arama çalışmaları bugün de sürüyor. Ekipler bölgede başka kemik parçaları olup olmadığını araştırıyor.


Balıkesir’in Gönen ilçesinde, geçen yıl haziran ayında sabah yürüyüşü için evinden ayrıldıktan sonra haber alınamayan ekonomist Korhan Berzeg’e ait olduğu değerlendirilen kıyafet ve kemik parçaları ile kişisel eşyaların bulunduğu bölgede ekiplerin çalışmaları devam ediyor.


Jandarma, Berzeg’e ait olduğu değerlendirilen kemik ve kıyafet parçalarının yanı sıra Korhan Berzeg’in kimlik ve banka kartlarının bulunduğu kırsal Armutlu Mahallesi’ne yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıktaki engebeli ve orman örtüsünün yoğun olduğu dere yatağında inceleme yapıyor.


Gönen Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, bölgede başka kemik parçalarının olup olmadığına yönelik araştırma faaliyetleri, 6 Jandarma Asayiş Timi, 3 Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), bir İstihbarat Timi, 3 Jandarma Asayiş Komando unsuru ve İl Jandarma Komutanlığından gönderilen bir kadavra tespit köpek unsuru olmak üzere 59 personelle sürüyor.


DNA EŞLEŞMESİ YAPILACAK
Korhan Berzeg’in İstanbul’da yaşayan ailesinin bölgeye gelmesinin ardından bulunan kemik parçalarından DNA eşleşmesi yapılacağı öğrenildi.


NE OLMUŞTU? 
Armutlu Mahallesi’ndeki evinden 17 Haziran 2023’te sabah yürüyüşü yapmak için köpeği Tina ile ayrıldıktan sonra haber alınamayan ekonomist Korhan Berzeg (83) için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda çalışma başlatılmıştı.


Ekipler, Armutlu ve çevresindeki ormanlık bölgenin yanı sıra yakın mahallelerde, su kuyuları, dere yatakları ve mağaralarda günlerce Berzeg ve köpeğini aramış ancak herhangi bir ize rastlayamamıştı.
Geyikli ile Armutlu mahalleleri arasında 29 Ağustos’ta bir vatandaşın fark ettiği köpeğin Tina olduğu, Berzeg ailesi tarafından teşhis edilmişti. Köpeğin, sağlıklı ve bakımlı olduğu belirlenmişti. Küresel konumlama sistemi (GPS) cihazı takılan köpeğin araziye bırakılmasından da herhangi bir sonuca ulaşılamamıştı.


Armutlu’ya yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıkta 23 Nisan’da mahalle sakinleri tarafından kemik ve kıyafet parçaları ile kimlik ve banka kartları bulunarak, ekipler tarafından incelemeye alınmıştı.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER