Kızlar çetesi son işlerinde yakalandı

Kızlar çetesi son işlerinde yakalandı

Kızlar çetesi son işlerinde yakalandı
Atatürk havalimanından takip ettikleri yolcuları, evlerinin önünde karşılayarak, bavullarını yukarı çıkarma bahanesiyle çantalarını çalan 3 kadın yakalandı. Güvenlik kameraları tarafından suçları görüntülenen 3 kadının şoförlüğünü ise, ehliyeti olmayan 16 yaşındaki F.B.’nin yaptığı ortaya çıktı.
Atatürk Havalimanın Dış Hatlar terminali önünde pusu kuran dedektifler son 3 aydır birçok hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri belirlenen 3 kadını takibe aldı. Yurt dışından gelen yolcuları kiraladıkları otomobille evlerine kadar takip ederek sözde bavullarını yukarı çıkarmaya yardım bahanesiyle hırsızlık yaptıkları iddia edilen Ekin Ö.(23), Ebru B.(19) ile Cansu Ç.(17) gözaltına alındı. Zanlıların olaylar sırasında şoförlüğünü yapan ehliyetsiz sürücü 16 yaşındaki F.B.’de direksiyon başında yakalandı.     

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine getirilen zanlıların Güngören, Esenler, Bahçelievler, şişli, Kağıthane, Kadıköy Ataşehir, Beşiktaş, Avcılar, Küçükçekmece, Esenyurt ve Bakırköy ilçelerinde aynı yöntemle 17 dolandırıcılığı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Güvenlik kameraları tarafından da görüntülenen zanlılardan Ekin Ö.’nün daha önce 19 kez gözaltına alındığı ve 4 ayrı dosyadan polis tarafından arandığı belirtildi. Zanlılardan Ebru B.’nin ise 3 suç kaydı ile 2 araması bulunuyor. Cansu Ç.’nin de emniyet müdürlüğü kayıtlarına göre 18 kez gözaltına alındığı 4 ayrı dosyadan aranması olduğu belirtildi.

Yurtdışından gelen yolcuların korkulu rüyası haline gelen 3 kadının 2011 yılı içinde gerçekleştirdikleri 17 eylemde yaklaşık 80 bin lira ile 50 bin lira değerinde de ziynet eşyası çaldıkları öğrenildi. Zanlılar paralarını çaldıkları mağdurlar tarafından teşhis edildi. Poliste işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye gönderildi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER