BM Genel Sekreteri PKK Terörünü Kınadı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon, PKK'nın düzenlediği son terör saldırılarını kınadığı açıklamasında gerginliğin bir an önce giderilmesi çağrısında bulundu.

BM Genel Sekreteri PKK Terörünü Kınadı
 BM Genel Sekreteri PKK Terörünü Kınadı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon, PKK'nın düzenlediği son terör saldırılarını kınadığı açıklamasında gerginliğin bir an önce giderilmesi çağrısında bulundu. Genel Sekreter açıklamasında, Türkiye'de şiddetin tırmanmasından kaygı duyduğunu belirtti


Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon, PKK terör örgütünün Dağlıca ve Iğdır’da güvenlik kuvvetlerine karşı düzenlediği saldırıları kınayan bir açıklama yaptı. Genel Sekreter Ban, gerginliğin bir an önce yatıştırılması çağrısında bulundu.

Ban Ki Moon’un sözcüsü tarafından yapılan açıklamada BM Genel Sekreteri’nin şehit ailelerine başsağlığı dilediği, tüm Türk halkına ve Türk hükümetine taziyelerini sunduğu bildirildi.

Açıklamada, ‘Şiddetin tırmanmasından son derece kaygılı olan Genel Sekreter Ban Ki Moon, gerginliğin azaltılması ve düşmanlıkların bir an önce sona erdirilmesi çağrısı yapmaktadır. Ban, bölgedeki durumu ve olası etkilerini yakından takip etmektedir’ denildi.


Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109