Bayram Tatilinde 66 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Bayram Tatilinde 66 Kişi Hayatını Kaybetti

Bayram Tatilinde 66 Kişi Hayatını Kaybetti

Bayram Tatilinde 66 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Bayram Tatilinde 66 Kişi Hayatını Kaybetti


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinde yaşanan trafik kazalarıyla ilgili son bilgileri paylaştı. Kazalarda hayatını kaybedenlerin sayısı 66'ya yükselirken, yaralıların sayısı 8 bin 352'ye ulaştı. Sürücülere aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılar yapıldı.


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin 8 gününde meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili son durumu açıkladı. Bakan Yerlikaya'nın verdiği bilgiye göre, 4 bin 998 trafik kazasında 66 kişi hayatını kaybetti, 8 bin 352 kişi ise yaralandı.


Bayram tatilinin son günlerinde yaşanan trafik yoğunluğuna dair bilgi veren Bakan Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, trafik kazalarındaki artışa dikkat çekti. Bakan Yerlikaya, "Bayram tatilinin 8. gününde 628 trafik kazası meydana geldi. 382 bin 467 araç denetlendi. Hız ve radar işlemi yapılan araç sayısı 25 bin 215, diğer işlemler yapılan araç sayısı ise 34 bin 407 oldu" dedi.

Trafik Kazalarındaki Artış
Bayram tatilinin başlangıcından itibaren yaşanan trafik kazalarındaki artış endişe verici düzeyde. Tatilin ilk 8 gününde toplamda 4 bin 998 trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda hayatını kaybedenlerin sayısı 66'ya yükseldi. Yaralananların ise 8 bin 352 olduğu bildirildi.

Sürücülere Uyarılar
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sürücülere ve yolculara uyarılarda bulunarak, aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda önemli bir hatırlatmada bulundu. Yerlikaya, "Trafik kurallarına uymak, kendimizi ve diğer sürücüleri korumanın en önemli yolu" dedi.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER