ARABALI FERİBOTLAR YENİDEN GÖZDE!

110 liraya çalışan arabalı feribotu yeniden ilgiyi arttı.

ARABALI FERİBOTLAR YENİDEN GÖZDE!

ARABALI FERİBOTLAR YENİDEN GÖZDE!

110 liraya çalışan arabalı feribotu yeniden ilgiyi arttı.

Arabalı feribot tekrar revaşta. Osmangazi Köprüsü'nün otomobiller için tekrar 400 liraya çıkması, gece 160 gündüz 110 liraya çalışan arabalı feribotu yeniden ilgiyi arttı.
İstanbul-İzmir Otoyolu'ndaki yüzde 35 zam, vatandaşları alternatif yollara yöneltti. Bu alternatiflerden biri de araçlı feribot seferleri oldu. Otoyoldaki geçiş ücretinin 984 liraya çıkmasıyla birlikte, Ege'ye gitmek isteyenler devlet karayolları ve arabalı feribot kullanmaya başladı.
BELİRLİ SAATLERDE İNDİRİM VAR!
İstanbul-İzmir Otoyol'u köprü geçişi dahil 984 liraya çıkması üzerine Ege istikametine gidecekler arabalı feribot ve devlet karayollarını kullanmaya başladılar. İDO'nun mobil uygulama vasıtasıyla gece saat 22.00'den sabah 10.00'a kadar 210 TL'den 160 TL'ye çekmesi üzerine arabalı feribot iskelelerinde kuyruklar oluştu.
“TASARRUF EDİYORUZ”
Zamdan sonraki ilk hafta sonunda gece seferleri aralıksız devam etti. Vatandaşlar hem deniz havası aldıklarını hem de gemide ihtiyaç molası verdiklerini belirterek, “20 ile 30 dakika arası iskelede bekliyoruz. Ancak denizin üzerinden geçerek keyifli bir yolculuk yapıyoruz ayrıca tasarruf ediyoruz.” dedi.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER