Battal İlgezdi: Hedefimiz yüzde 60

Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı ve CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, Yenisahra ve Barbaros mahalleli vatandaşlarla buluştu.

 Battal İlgezdi: Hedefimiz yüzde 60

Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı ve CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, Yenisahra ve Barbaros mahalleli vatandaşlarla buluştu.


CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, geçmiş dönem Milletvekili ve eski İl Başkanı Berhan Şimşek, Ataşehir Belediyesi Meclis üyesi adayları ile birlikte seçim otobüsü üzerinden mahallelilere seslenen Battal İlgezdi, yoğun bir kalabalığa seslendi.


Vatandaşların Regaip Kandilini kutlayan ve ardından meclis üyesi adaylarını mahallelilere tanıtan Battal İlgezdi, “10 yıl önce Belediye Başkanlığı’na aday olunca mahallenize gelip hep beraber yöneteceğiz dedik. Ataşehir’de her bölgeden her şehirden gelen insanımız var. Göreve geldiğimiz günden itibaren sağcı-solcu anlayışını kaldırıp, biz Ataşehirliyiz dedik. Çünkü bizim anlayışımızda öncelik insandır” dedi.

Biz belediye başkanı adayları, seçilene kadar partilerin adayıyız, seçildikten sonra herkesin belediye başkanıyız’ anlayışında olduklarını belirten İlgezdi, hiç bir ayrım yapmadan tüm vatandaşlara aynı mesafede yaklaştıklarını ifade etti.
Meclis üyesi adaylarını seçerken her bölgeden her yöreden adaylar belirleyip, milli takım kurduklarını vurgulayan İlgezdi, “Önümüzdeki dönem bu kenti bu arkadaşlarımla ve sizinle hep birlikte yöneteceğiz. Günlerdir sokak sokak geziyorum, herkes oyumuz sana diyor. 2009’da aday olduğumuzda yüzde 41, 2014’de yüzde 49 buçuk oy aldık, şimdi de hedefimiz yüzde 60” dedi.

Bölgenin en büyük problemi olan imar sorununa değinen İlgezdi şunları söyledi:

“Yıllardır Ataşehir’in çoğu mahallesiyle ilgili bir sorun var. Biz göreve gelmeden önce, imarla ilgili yıllardır hiçbir adım atılmamıştı. Kapı kapı gezip, çözmek için kavga ettik, en sonunda 1/5000’ler yapılıp bize geldi. Bu planın sorunları çözmeyeceğini ve sağlıksız olduğunu söyledik.

Israrla planı bize dayattılar ve mecbur kalıp biz de bu planlara uyarak 1/1000’likleri hazırlayıp, Büyükşehir’e gönderdik. 6 ay bekledikten sonra, mahkeme kararıyla planlar iptal edildi. Daha sonra birileri çıkıp bir günde plan yaptık dedi. Burada benim ve arkadaşlarımın aylarca verdiği emek var.

Bu planlar bir günde çıkıyorsa, planlar meclisten geçti, neden askıya çıkar mıyorsunuz, askıya çıkarın da görelim, çünkü niyetiniz belli, seçimden sonra iptal edeceksiniz”.

İlgezdi konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz İstanbul’u kazandığımızda bu planı revize edeceğiz, düzelteceğiz. Mağduriyetleri kaldıracağız. Bir metrekare alanı bile yeşile açmayacağımızın sözünü verdik, açmadık, açmayacağız. Mağduriyetler giderilecek. İstanbul’da yeniden destan yazacağız.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 20:38

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER