MODOKO’NUN 25 YILLIK ESNAFINA ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN PLAKET!

MODOKO’nun esnafı, Ümraniye Belediyesi tarafından 25 yılı geride bıraktıkları için “Hizmet Berat”ı takdim edildi.

MODOKO’NUN 25 YILLIK ESNAFINA ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN PLAKET!
 MODOKO’NUN 25 YILLIK ESNAFINA ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN PLAKET!

MODOKO’nun esnafı, Ümraniye Belediyesi tarafından 25 yılı geride bıraktıkları için “Hizmet Berat”ı takdim edildi. 
Yarım asrı geride bırakan, İstanbul’un en eski mobilya alışveriş sitesi MODOKO’nun esnafı, Ümraniye Belediyesi tarafından 25 yılı geride bıraktıkları için “Hizmet Berat”ı takdim edildi. MODOKO’da gerçekleşen törende, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, esnaf kültürü ve ahilik vurgusu yaparken MODOKO Başkanı Koray Çalışkan ise mobilya sektörünün kuşaktan kuşağa geçiş yaptığını belirtti.

 
Ümraniye Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılını “Ahilik Yılı” olarak belirlemesiyle birlikte 25 yıllık esnafa “Hizmet Berat”ı takdim etti. Yarım asrı geride bırakan ve Ümraniye’nin en eski esnafının yer aldığı MODOKO’da gerçekleşen “Berat Takdim Töreni”ne Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal ve Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, MODOKO Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan, AK Parti İstanbul İl Yöneticisi ve Dudulluspor Başkanı Ali Yazlı, KADOSAN Başkanı Erdal Boyacı ve İMES Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar gibi çok sayıda davetlinin katıldığı programda 30 esnaf, hizmet beratı aldı.

Törenin açış konuşmasını yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Bu yıl, sayın cumhurbaşkanımızın nezdinde Ahilik Yılı olarak ilan edildi. Ahilik demek; kardeşlik, cömertlik ve yardımlaşma demektir. Esnafımızın Anadolu’daki bu kültürünü, İstanbul’da Modoko ve etrafındaki esnaflarımızın ciddi şekilde yerine getirdiğini görüyorum. Biz de hizmette 25 yılını doldurmuş esnafımıza plaket vermek istedik. İlçemizde 40 bine yakın esnafımız var. Bu önemli bir rakam” dedi. Törene ev sahipliği yapan MODOKO’nun Başkanı Koray Çalışkan ise “Ümraniye Belediyesi tarafından MODOKO’da 25. yılını dolduran esnafımıza Belediye Başkanımız Sn. İsmet Yıldırım tarafından hizmet beratları verilmesi hepimiz için bir gurur kaynağıdır. Bu anlamlı organizasyonlarından dolayı sayın başkanımıza ve nezdinde emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamalarında bulunurken, mobilya sektöründe artık 3 kuşağa geçişlerin başladığına vurgu yaptı. Markalaşmak için sektörün kendi içerisinde kurumsallaşması gerektiğine dikkat çeken Çalışkan, 365 işletmenin yer aldığı, dolaylı yoldan 35 bin kişiye istihdam sağlayan MODOKO’daki esnafın büyük bir bölümünün 25 yılı geride bırakmasının MODOKO’nun marka değeri açısından önemini de sözlerine ekledi.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109