Pendik'de Yüzme eğitimini tamamlayan 275 öğrenci katılım belgelerini aldı

Pendik'de Yüzme eğitimini tamamlayan 275 öğrenci katılım belgelerini aldı

Pendik'de Yüzme eğitimini tamamlayan 275 öğrenci katılım belgelerini aldı
Pendik Belediyesinin düzenlediği yüzme eğitimini tamamlayan 275 öğrenci, katılım belgelerini teslim aldı. Artukbey İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene katılarak öğrencilere belgelerini veren Belediye Başkanı Kenan Şahin, sene sonuna kadar 2000’e yakın öğrenciye yüzme eğitimi vermeyi hedeflediklerini belirtti ve “Sporu, Pendik’te bir yaşam biçimi haline getirme konusundaki kararlılığımız sürecek” dedi.

Belediye Başkanı Kenan Şahin Pendik Belediyesinin düzenlediği ‘yüzme eğitimini’ tamamlayan 275 öğrenciye katılım belgelerini vermek için Artukbey İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene katıldı. Öğrenci velilerinin de hazır bulunduğu etkinlikte başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Başkan Şahin, Pendik Belediyesinin spora yönelik desteklerinin süreceğini vurguladı. Şahin; “Bedensel zindelik, için ruh sağlığımızı doğrudan etkilemekte. Sağlıklı beden de sporla mümkün. Biz de bunun için var olan imkânlarımızı en üst düzeyde kullanma gayretindeyiz. Sporu, Pendik’te bir yaşam biçimi haline getirme konusundaki kararlılığımız sürecek” dedi. Konuşmasında yüzme eğitimleri ile ilgili bilgi de veren Başkan Şahin, bugüne kadar farklı okullardan toplam 1050 öğrencinin bu alanda eğitim aldığını, yılsonuna kadar bu rakama 950 öğrencinin daha ekleneceğini söyledi. Şahin; “Sene sonuna kadar yüzme eğitimi alan öğrenci sayısı 2000’i bulacak. Ancak bu rakam, nüfusu 600 bine yanaşan Pendik için yeterli değil. Erdoğan Demirören Stadı’nın yanındaki yüzme havuzunu faaliyete geçirmemiz ile birlikte bu rakamı daha da arttıracağız” bilgisini verdi.  
Foto altı: Başkan Şahin, spora yönelik desteklerinin yüzme ile sınırlı olmadığını diğer branşlarda da programların sürdüğünü söyledi.

Foto altı: Toplam 275 öğrencinin katılım belgesi aldığı törende öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER