MHRS Web Randevu sisteme açılmıştır.

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir.

MHRS Web Randevu sisteme açılmıştır.
Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

Online Randevu MHRS sisteme açıldı.

Randevu Almak İçin Tıklayınız...


Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

MHRS’nin amaçları nelerdir?

Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.

Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.

MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

Randevu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.

182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.

Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Randevu nasıl iptal edilir?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.

182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.


Online Randevu MHRS sisteme açıldı.

Randevu Almak İçin Tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
LEYLA CEFA
LEYLA CEFA - 11 yıl Önce

sağlik bakani bakan sekreteri̇ydi̇ kordi̇natörlük yapiyor mhrs hastane taki̇p sorumlusu olarak.si̇stem muhteşem ve çok güçlü bi̇r eki̇p görev başinda

LEYLA CEFA
LEYLA CEFA - 9 yıl Önce

SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN SEKRETERİ koordinatör ve ebys birimi saha eğitmeni. Güçlü bir ekip tüm Türkiye de büyük kolaylık sağlamakta.Tek amaç büyük başarıdır.

Leyla CeFa
Leyla CeFa - 2 yıl Önce

Sağlık Bakanı Bakan Sekreteri, MHRS kordinatörü, EBYS saha eğitmeni,Ordu İl Sağlık Müdürlüğü özel kalemi. Evlenip işinden ayrılmış donanımlı memurdur

SIRADAKİ HABER

banner110

banner109