Maltepe’de ağaç dikme seferberliği

Maltepe’de ağaç dikme seferberliği

Maltepe’de ağaç dikme seferberliği
Maltepe Belediyesi’nin Orman Haftası dolayısıyla “Senin de Altında Uyuyacağın Bir Ağacın Olsun” kampanyası son hızıyla sürüyor.  Tüm Maltepe’de 3000’e yakın ağacın dikileceği Orman Haftası kapsamında, 100 ağaç da Suzan-Ahmet Yalkın İlköğretim Okulu’nda dikildi.

 Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in katılımıyla yapılan törene, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Maltepeli işadamları ve Aydınevler Mahallesi Muhtarı okul müdürü ve yöneticiler ve öğrenciler katıldı. Ağaç dikme töreninde Belediye Başkanı Mustafa Zengin,  öğrencilerin coşkulu alkışları ve tezahüratları eşliğinde kısa bir konuşma yaptı.

 Başkan Zengin, belediyenin tüm gücüyle 7den 77’ye her vatandaşın hizmetinde olduğunu ifade ederek, “sevgili çocuklar, sizlerle çok güzel bir işbirliği yaptık.  Sizler bir ağaç gibi serpilip büyürken, birer ağacınız olsun. Ağaçlarla birlikte büyüyüp kök salın. Siz, memleketimizin her kademesinde söz sahibi olduğunuzda bu ağaçlarınız da kök salacak ve gölgesinde soluklanacaksınız” dedi.

Belediye Başkanı, bir eğitimci ve belediye başkanı olarak  çok büyük bir gururla okula geldiğini söyleyerek, “göreve geldiğimde okulunuzda önemli altyapı  ve üstyapı eksiklikleri vardı. Ekip arkadaşlarımla birlikte tüm okullarımızda olduğu gibi hızla sorunlarınızı çözdük. Şimdi size yakışır, eğitiminize yakışır bir okul haline geldi” dedi. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Zengin, öğrencilerle birlikte okul bahçesine ağaç dikti ve onların heyecan ve mutluluklarını paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER