SABİHA GÖKÇEN’E BİR ÖDÜL DAHA, YOLCU TRAFİĞİNİ EN FAZLA ARTIRAN HAVALİMANI:

SABİHA GÖKÇEN’E BİR ÖDÜL DAHA, YOLCU TRAFİĞİNİ EN FAZLA ARTIRAN HAVALİMANI:

SABİHA GÖKÇEN’E BİR ÖDÜL DAHA, YOLCU TRAFİĞİNİ EN FAZLA ARTIRAN HAVALİMANI:
SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük havacılık  haber  ve analiz sitesi  anna.aero  tarafından, kapasitesi 10 milyon ve üzerinde  olan havalimanları arasında 2009 yılında olduğu gibi bu yıl da Avrupa’da yolcu trafiğini en fazla artıran havalimanı (Fastest Growing Airport) seçildi.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük havacılık haber ve analiz sitesi  anna.aero tarafından; kapasitesi 10 milyon ve üzerinde olan havalimanları arasında, 2010 yılı verilerine göre Avrupa’da yolcu trafiğini en fazla artıran havalimanı (Fastest Growing Airport) seçildi.

2009’da anna.aero tarafından kapasitesi 5-10 milyon arasında değişen havalimanları arasında Avrupa’da yolcu trafiğini en fazla artıran havalimanı seçilen Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı; geçen yıl yolcu sayısını bir önceki 2009 yılına oranla yüzde 75’lik artış oranıyla kapatarak, 10 milyon ve üzerinde yolcu kapasiteli havalimanları arasında birinci oldu.

Üst üste iki yıl aynı ödüle layık görülmenin başarılarını tescillendirdiğini belirten İSG CEO’su Gökhan Buğday, “Routes ve anna.aero’dan birbiri ardına gelen ödüller bizi gururlandırmanın yanı sıra, geçen yıl da aldığımız iki ödülün bu yıl da tekrar bize layık görülmesi kısa dönemde ne kadar doğru adımlar attığımızın bir tescili olarak ayrı bir önem arz ediyor. Havacılık sektörünün nabzını tutan anna.aero gibi bir otorite tarafından bu ödüle layık görülmek son derece mutluluk verici. Yolcu kapasitelerine göre 10 milyon ve  üzerindeki havalimanları arasında 2010 yılında yüzde 75’lik artış oranıyla Avrupa’da yolcu trafiğini en fazla artıran havalimanı seçildik. Aldığımız bu ödüller 2011 yılında da hedeflerimize ulaşmamız için bizleri motive ediyor’’ diye konuştu.

Bilgi Notu:
Limak Yatırım (LİMAK), GMR Infrastructure (GMR) ve Malaysia Airports Holdings Berhad (MAHB) ortaklığında kurulan ISG, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda mevcut terminallerin işletme hakkının yanı sıra otopark işletmesi, yer hizmetleri, kargo, uçak yakıt ikmal operasyonları ve havalimanı oteli ile CIP tesislerini 20 yıl süre ile işletme hakkını 1 Mayıs 2008’de devraldı. İstanbul Sabiha Gökçen’in 20 yıllık işletme hakkını 1 milyar 932 milyon Euro karşılığı devralan İSG, 500 milyon Euro’luk yatırım yaptı. İstanbul Sabiha Gökçen’in hızlı büyümesine katkıda bulunacak ve yıllık yolcu kapasitesini 25 milyona çıkaran toplam 320 bin m²’lik yeni terminal binası ve ekleri uluslararası normlarda, modern bir mimari anlayışı ile çevreci bir yapı olarak inşa edildi ve 31 Ekim 2009 tarihinde hizmete alındı.

HAVAŞ, SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINDAN, KOZYATAĞI HAREKET SAATLERİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER