İstanbul seçim bölgeleri

İstanbul seçim bölgeleri 2018 yılında nasıl olacak? İstanbul 1. 2. 3. bölge neresi?

İstanbul seçim bölgeleri
 İstanbul seçim bölgeleri


 İstanbul seçim bölgeleri 2018 yılında nasıl olacak? İstanbul 1. 2. 3. bölge neresi?


Seçim tarihi yaklaştıkça üçe ayrılan İstanbul seçim bölgeleri 2018 yılında nasıl şekillenecek merak ediliyor. İstanbul 1. 2. 3. bölge ilçeleri nereler? İstanbul 1. 2. 3. bölge neresi? İstanbul seçim bölgeleri haritası.
İstanbul seçim bölgeleri 2018 yılında da üçe ayrılacak. İstanbul 1. bölge, İstanbul 2. bölge ve İstanbul 3. bölge olmak üzere ayrılan bölgelerden 1. bölge Anadolu Yakası'nı, 2. ve 3. bölgeler ise Avrupa Yakası'nı kapsayacak. 2018 seçim bölgelerinin kapsadığı ilçelerse şöyle:


İstanbul 1. bölge ilçeleri

İstanbul'un 3 bölgesinden ilki olan 1. bölge ilçeleri 2018 seçimlerinde de sadece Anadolu Yakası'ndaki ilçeleri kapsayacak ve şöyle olacak: Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar.

İstanbul 2. bölge ilçeleri

İstanbul'un 3 bölgesinden ikincisi olan 1. bölge ilçeleri 2018 seçimlerinde de Avrupa Yakası'ndaki ilçerin bir kısmını kapsayacak ve şöyle olacak: Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

İstanbul 3. bölge ilçeleri

İstanbul'un 3 bölgesinden üçüncüsü olan 1. bölge ilçeleri 2018 seçimlerinde de Avrupa Yakası'ndaki ilçelerin bir kısmını kapsayacak ve şöyle olacak: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Güngören, Küçükçekmece, Silivri.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 18:55

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER