Ilgaz Dağı Küçük Hacettepe Tırmanışı Başarıyla Gerçekleştirildi

Çankırı Valiliği XV. Ilgaz Dağı Küçük Hacettepe (2546 m.) Cumhuriyet Tırmanışı Başarıyla Gerçekleştirildi.

Ilgaz Dağı Küçük Hacettepe Tırmanışı Başarıyla Gerçekleştirildi
  Ilgaz Dağı Küçük Hacettepe Tırmanışı Başarıyla Gerçekleştirildi

Çankırı Valiliği XV. Ilgaz Dağı Küçük Hacettepe (2546 m.) Cumhuriyet Tırmanışı Başarıyla Gerçekleştirildi.Çankırı Valiliği Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı içerisinde yer alan ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumluluğunda olan XV. Ilgaz Dağı Küçükhacet (2546 m.)
Cumhuriyet Tırmanışı Dağcılık Federasyonu Çankırı Temsilciliği ile Çankırı Dağcılık Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübünün katkı ve destekleriyle programlandığı gibi 27 Ekim 2019 Pazar günü gerçekleştirilmiştir.

Dördü Ankara, dördü de Çankırı'dan olmak üzere toplam 8 sporcunun katıldığı etkinlikte 27 Ekim 2019 Pazar 07.30 da Ilgaz Mülayim Yaylasında buluşan sporcuların tamamı 08.00'de başladıkları tırmanışta, hava şartlarının da elverişli olmasıyla 11.00 gibi zirveye ulaşmışlardır.


Rüzgarlı ve oldukça soğuk olan zirvede bir müddet dinlenen sporcular Cumhuriyet Bayramı hatırası olarak Bayrağımızı açarak zirvede hatıra fotoğrafları çekmişler ve dönüşe geçmişlerdir.

Dönüş yolunda İstanbul'dan gelerek tırmanış yapan iki üniversite öğrencisi ve güneye yolculuk yapan bir turna sürüsüyle karşılaşmak, sporcular için hoş bir sürpriz olmuştur.

27 Ekim 2019 tarihi, Ilgaz zirveleri için oldukça yoğun bir gün olmuş; Çankırı Valiliği Cumhuriyet Tırmanışının yanı sıra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dağcılık Kulübü, Kastamonu Dağcılık Kulübü ve Gezginler Grubu Cumhuriyet Bayramı anısına Büyük ve Küçük Hacet zirvelerine tırmanışlar gerçekleştirmişlerdir.


14.00 sularında başlangıç noktası olan Mülayim Yaylasına ulaşan sporcular vedalaşarak etkinliği sonuçlandırmışlardır.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER