TARİHİ KİLİSEDE “DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL” KONSERİ

Tuluyhan Uğurlu 3 Haziran Cuma Saat 21.00’da Beyoğlu’nda Sent Antuan Kilisesinde

TARİHİ KİLİSEDE “DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL” KONSERİ
TARİHİ KİLİSEDE “DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL” KONSERİ

Tuluyhan Uğurlu 3 Haziran Cuma Saat 21.00’da Beyoğlu’nda Sent Antuan Kilisesinde
  
 
Piyanist Tuluyhan Uğurlu, “Dünya Başkenti İstanbul” projesinin yaz konserlerine İstanbul’un simgelerinden, Beyoğlu Sent Antuan Kilisesinde başlıyor.  03 Haziran Cuma Saat 21.00’da gerçekleşecek ve eserin “3 Dinin Kardeşçe Yaşadığı Kent” bölümünün öne çıkacağı konserde ünlü sanatçı, 1453’den beri İstanbul’da tüm inananların kavgasız ve kardeşçe yaşamalarına vurgu yapacak. Uğurlu geçtiğimiz kış aylarında da aynı mekânda eserin 400. Konserini seslendirmiş, konser büyük ilgi görmüştü. 1912’den beri ibadete açık olan Sent Antuan Kilisesi, İstanbul’un en büyük kilisesi olma özelliğini de taşıyor.
 
2005 yılından beri dünyanın pek çok ülkesinde seslendirilen “Dünya Başkenti İstanbul” un adını aldığı kentte verilen konserleri kentin en önemli tarihi mekânlarında gerçekleşti. Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Topkapı, Çırağan, Yıldız sarayları, Aya İrini, Arkeoloji Müzesi, Beyazıt Devlet Kütüphanesi, Galata Mevlevihanesi, Haydarpaşa, Sirkeci garları gibi mekânlarda defalarca ayakta alkışlanan eser 10 yıldır İstanbul tanıtımı konusunda zirvedeki yerini koruyor.
 
Tuluyhan Uğurlu’nun yaz başında Sent Antuan’da başlayacak İstanbul temalı konserleri sonbahara kadar turizme yönelik olarak kentin farklı tarihi mekânlarında sürecek.

İndirimli biletler için [email protected] adresine mail atabilir, 0533 349 00 83 numarayı arayabilirsiniz.
 
Tuluyhan Uğurlu “Dünya Başkenti İstanbul”
Tarih : 03 Haziran Cuma
Saat : 21.00
Yer   : Beyoğlu Sent Antuan Kilisesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109