KARKON ENGELLİ MECLİSİ ARTVİN HOPA’DA

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile 3 günlük çalışma programında medikal ve sağlık ürünlerini ihtiyaç sahiplerine Artvin ve Hopa’ da doğrudan mülki erkân huzurunda teslim ettiler.

KARKON ENGELLİ MECLİSİ ARTVİN HOPA’DA
KARKON ENGELLİ MECLİSİ ARTVİN HOPA’DA

Karadeniz Konfederasyonu ( KARKON ) Engelli Meclisi sosyal sorumluluk projeleri dâhilinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile 3 günlük çalışma programında medikal ve sağlık ürünlerini ihtiyaç sahiplerine Artvin ve Hopa’ da doğrudan mülki erkân huzurunda teslim ettiler.

Karadeniz konfederasyonu Engelli Meclisi Karkon Genel Başkanı ve yardımcıları, engelli meclisi başkanı ve engelli meclisi yürütme kurulu ile birlikte yaklaşık 2 ay önce Ataşehir Engelliler Derneğinin başlattığı “ su iç, destek ol ” kampanyası kamuoyunda ve STK’ larda büyük ilgi görmesi üzerine Karadeniz Konfederasyonu Engelli Meclisi çatısı altında oluşturulan yürütme kurulu öncülüğünde, Artvin ve Hopa’dan gelen talepleri karşılamak üzere kısa zamanda yoğun bir çalışma yaparak ihtiyaç sahiplerine düzenlene bir programda engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, akülü araç ve medikal ürünlerini teslim etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı Karkon Genel Başkanlığı Engelli Meclisi yürütmek kurulu üyelerinin Artvin Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Kurtul ÖZEL’ i makamında ziyaret etmesiyle başlandı. Karkon Genel Başkanı Sıtkı Ada Artvin’e ziyaret sebeplerine ve günün önemini değinirken, Artvin Sanayi ve Tic. Oda Başkanı Kurtul ÖZEL ise sosyal projelerde sorumluluk alan Karkon Engelli Meclisine ve Genel Başkanına teşekkür ederek günün anısına karşılıklı plaket takdim ettiler.

Günün ikinci ziyareti KARKON ’un kendi imkânları ile temin ettiği akülü ve manuel engelli araçlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Artvin valiliğindeki törende oldu. Artvin Valiliği salonunda, Vali Sayın Kemal CİRİT, KARKON Engelli Meclisini karşılayarak herkesle tek tek ilgilendi. Törene Artvin Garnizon Komutanı, Artvin İl Emniyet Müdürü, Artvin Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü, vali yardımcıları ile diğer mülki erkan hazır bulunurken, Artvin Valisi Sayın Kemal CİRİT KARKON’un ihtiyaç sahipleri için temin ettiği akülü ve manuel araçları bizzat verirken günün anısına atfen Karkon Genel Başkanı sayın Sıtkı ADA ile karşılıklı plaket takdim ettiler. Vali Cirit programda yapmış olduğu konuşmada ” Karkon Engelli Meclisine bu duyarlı davranışı için ve ayrıca bu yıl Dünya Engelliler Günüde Artvin ve Hopa’nın tercih edilmesinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılarının devamını dilerim.” dedi.

İhtiyaç sahipleri için düzenlenen programdan sonra Artvin Sanayi Ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Kurtul ÖZEL, il genel meclis üyesi Selman GÜNEY ile birlikte Artvin Belediye Başkanı Sayın Mehmet KOCATEPE’yi makamında ziyaret eden KARKON Genel Başkanı Sıtkı ADA ve Engelli Meclis Başkanı Birol EKŞİ çalışmaları hakkında sunum yaptılar. Belediye başkanı KOCATEPE ise günün önemine ve ziyaretten duyduğu emniyetten söz ederken Artvin’deki rakamsal engelli verilerini açıkladı ve belediye olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalara değindi. Günün anısına karşılıklı plaket verildi ve ziyaret Engelli Meclisi heyetine yöresel Artvin yemeklerinden ikram edildi.

Karkon Yönetim Kurulu sırasıyla Artvin Sanayi Oda Başkanı ile birlikte Artvin İl Özel İdare Genel Sekreteri Mak. Müh. Orhan YAZICI, Artvin İl Kültür Ve Turizm Müdürü Sayın Hüseyin ATEŞ makamında ziyaret ederek Artvin’den ayrıldı.

Engelli Meclisi heyeti daha sonra yakın zamanda doğal afetlere maruz kalan Borçka ilçesine ve halkına geçmiş olsun dileklerini sunmak, ihtiyaçları ve sıkıntıları hakkında bilgi alarak katkı sunmak için ilçe kaymakamı Ertuğrul ÖRENEK’i makamında ziyaret edip, çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

4 Aralık günü program dahilinde heyet Hopa Belediye Başkanı sayın Nedim CİHAN’ı , Hopa kaymakam vekilini ve Hopa kaymakamlığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı müdürü Melahat PAPİLA’yı makamında ziyaret ederek medikal ürünlerin sahiplerine dağıtım töreni için hazırlanan alana geçildi. Programa Hopa Kaymakam Vekili ve Artvin Vali Yardımcısı M.Ali ÖZTÜRK, Hopa Belediye Başkanı Nedim CİHAN, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet İSKENDER, Hopa kaymakamlığı yazı işleri müdürü, Hopa sosyal hizmet vakfı müdiresi, Hopa müftüsü Selami AYDIN, Hopa il genel meclis üyesi Harun ÇAKIR, Hopa mülki erkânı, belediye başkanının eşi Meral CİHAN ve çok sayıda halk katılırken akülü araçlarını almak için gelen hak sahipleri ve yakınları da hazır bulundu.

Günün önemini, ziyaret sebeplerini açıklayan program koordinatörü İsmail AKBULUT konuşmalarını yapmak üzere önce Karkon Genel Başkanı Sıtkı ADA’yı kürsüye davet etti. ADA konuşmasında “ Karadeniz Konfederasyonu bünyesinde kurulan Engelli Meclisi üyeleri olarak 2 aylık bir çalışma sonunda Artvin Hopa’da sel felaketine maruz kalmış engelli kardeşlerimize ihtiyaçları olan tıbbi araç-gereci ulaştırmak için yola çıktık. Karkon yönetimi olarak kendi imkânlarımızla temin ettiğimiz bu araç-gereçleri bu gün burada gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktan dolayı mutluyuz. Hopa’da Artvin’de bizi ağırlayan kurum ve kuruluşlara huzurunuzda bir kez daha teşekkür etmek isterim” dedi. Ardından Hopa Belediye Başkanı Nedim CİHAN kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaparken heyete bu anlamlı günde Hopa’ da oldukları için teşekkür etti. Konuşmacılardan Karkon Engelli Meclis Başkanı Birol EKŞİ bu programın ve Hopa sürecinin “su iç, destek ol ” kampanyasından, nasıl başlandığından ve bahsederken katkısı olan herkese teşekkür etti. Hopa müftüsü Selami AYDIN bu gönül işlerinin zor işler ama bu gün gibi mutlu sonla bitmesinde herkesin ortak olduğu tek konu sevinci mutluluğu paylaşmak olduğunu anlattı.

Engelli bireyler ve yakınlarının akülü araçlarını teslim alırken protokol ile günü anısına topluca bir fotoğraf çekildi. Katkı ve destek verenlere, Hopa kaymakamına, belediye başkanına, Hopa sanayi ve ticaret odası başkanına, sponsorlardan işadamı Fatih Erkan adına Gülşen Yiğit hanıma plaket takdim edildi. Program sonlandırılırken kürsüde İsmail AKBULUT son olarak herkese teşekkür ederken paylaşılan mutluğun daim olmasını dilekleri ile birlikte sözlerini “ Bu program KARKON’ un himayelerinde engelli meclisimiz tarafından yürütülmüştür. Artvin ve Hopa’daki bu iki günlük çalışmalarımızda bize ev sahipliği yapan ilimizin değerli valisi Sayın Kemal CİRİT’e, Belediye başkanlarımıza, oda başkanlarımıza, belediye başkan yardımcılarına, bu gün için programa katılan fiziksel engelli vatandaşlarımıza ve yakınlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu çalışmada bizleri yalnız bırakmayarak katkı sunan Ataşehir Belediye Başkanımız Battal İLGEZDİ, Avcılar Belediye Başkanımız Dr.Handan TOPRAK hanımefendiye, Ali Nihat GÖKYİĞİT vakfına, HÜSMAN mühendislik Ferman ERŞAHIN, e, Metro Turizme, Hopa Belediyesine, işadamı Fatih Erkan’a, bizi iki akşam konuk eden Hopa öğretmenevi müdürümüz ve personeline çok mitteşekürüz “ diyerek Karkon Engelli Meclisi Üyelerinin şu isimlerden oluştuğunun, emeği geçen, değerli zamanlarını veren İstanbul’dan Artvin’e kış ve zor şartlarda yolculuk eden değerli çalışma arkadaşlarına bir kez daha teşekkür etti.

KARADENİZ KONFEDERASYONU ENGELLİ MECLİSİ

1. Sıtkı ADA Karkon Genel Başkanı
2. Birol EKŞİ A E D Başkanı Ve Karkon Engelli Meclisi Başkanı
3. Nevzat AĞBULUT A E D Bşk Yrd Karkon Engelli Meclisi Üyesi
4. Leylanur GÜN Karkon Genel Bşk. Yrd. Ve Engelli Meclisi Üyesi
5. Gülşen YİĞİT Aktivist, Gönüllü Karkon Engelli Meclisi Üyesi
6. Gülsen ÜREK Ataşehir Bel. Engelli Birim Çalışanı Ve Karkon Engelli Meclis Üyesi
7. Ayser ÇALIŞKAN Bahçelievler Sakatlar Der. Yöneticisi Ve Karkon Engelli Meclis Üyesi
8. Sakine AKOVA Gönüllü Aktivist Karkon Engelli Meclisi Üyesi
9. Ali UĞURLU Karkon Genel Bşk. Yrd.
10. Bayram ZORGÜL Karkon Genel Bşk. Yrd.
11. İsmail AKBULUT Karkon Genel Bşk. Yrd. Engelli Meclis Üyesi, Proje Danışmanı

FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109