TAŞ BEBEK FABRİKASI RAFLARDA YERİNİ ALDI

İskoçyalı yazar Elizabeth Macneal’in edebiyat dünyasında ses getiren ödüllü ilk kitabı “Taş Bebek Fabrikası” Pena Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

TAŞ BEBEK FABRİKASI RAFLARDA YERİNİ ALDI

TAŞ BEBEK FABRİKASI RAFLARDA YERİNİ ALDI

İskoçyalı yazar Elizabeth Macneal’in edebiyat dünyasında ses getiren ödüllü ilk kitabı “Taş Bebek Fabrikası” Pena Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

Yazdığı ilk kitabıyla Birleşik Krallık’taki genç yazarlar arasında önemli bir yer edinen Elizabeth Macneal’in Taş Bebek Fabrikası kitabı Pena Yayınları etiketiyle yayımlandı. Elizabeth Macneal’in kaleminden çıkan saplantı, kaos ve heyecan dolu Taş Bebek Fabrikası kitabı İris’in baş döndürücü macerasına odaklanıyor. Yazdığı ilk romanıyla büyük bir çıkış yakalayan ve Caledonia Roman Ödülü’nün sahibi olan Elizabeth Macneal, ünlü yazarlardan da tam not aldı. 

1850’lerin Londra’sına Tarihsel Bir Yolculuk 

Ressam olma hayallerinin peşinde koşan Iris’in hikayesine odaklanan Taş Bebek Fabrikası kitabı, okuru 1850 Londra’sında tarihsel bir yolculuğa çıkartıyor. Louis Frost adındaki yakışıklı ressama resim dersleri karşılığında modellik yapan Irıs, kendini bir anda rüyalarında bile göremeyeceği sanat ve aşkla dolu baş döndürücü bir dünyada buluyor.

Taş Bebek Fabrikası Gerilimi Sayfalarında Taşıyor

Taş Bebek Fabrikası kitabı, resim sanatının önem taşıdığı tarihlerde zamanın keyfini çıkartan Iris ve Louis’in, bir anda çağın karanlık yüzlerinin hapsine maruz kalmasına odaklanıyor. Iris’in güzel günlerinin saplantılı biri tarafından işkenceye dönüştürüldüğü süreci anlatan Taş Bebek Fabrikası, gerilimi sayfalarında taşıyor. Karanlık zihinlerle, aşkın savaşını anlatan Elizabeth Macneal, heyecanı doruk noktalarına taşıyarak okuruna dinamik bir kitap sunuyor.

Elizabeth Macneal’in edebiyat dünyasında ses getiren Taş Bebek Fabrikası kitabı Pena Yayınları etiketiyle tüm kitapçılarda.

 

Kitap Hakkında

Mum ışığında, duvarlara fantastik gölgeler vururken okunması gereken bir hikâye: güvercinler ve kafatasları, kabarık etekler ve bastonlar, süsenler, güller ve bıçaklar…”

A.J. Finn, Penceredeki Kadın’ın yazarı

Büyüleyici bir şekilde tuhaf ve ürkütücü… Hikâye anlatıcılığının sihirli hali.”

The Washington Post

“Bir kitap, sefaleti ve zalimliği görmezden gelmeyi reddederken bir yandan da tutkulu ve güzel olanı yüceltiyorsa mutlaka unutulmaz bir tecrübeye dönüşür. Bütün duyulara hitap edecek kadar zengin ve çarpıcı 

Taş Bebek Fabrikası da onlardan biri.”

The New York Times Book Review 

“Dokusunu güçten, sanattan ve saplantıdan alan muhteşem bir roman. Her virajda beklentiler boşa çıkıyor. Hikâyenin sıcaklığına, çarpık mizah anlayışına ve her bir küçük ipliğin, kıskıvrak yakalandığım o heyecan dolu, tüyler ürpertici sonu hazırlayacak şekilde düğümlenmesine bayıldım.”

Sophie Mackintosh

Yazar Hakkında

İskoçya’da dünyaya gelen Elizabeth Macneal, Londra’da yaşayan bir yazar ve seramik sanatçısıdır. Caledonia Roman Ödülü’ne layık görülen ilk romanı Taş Bebek Fabrikası yirmi dokuz dile çevrilmiştir ve televizyon di­zisi olarak uyarlanması planlanmaktadır.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109