El Emeği Göz Nuru Örgüler Bayırbucak'a Yola Çıktı

Çankırı Belediyesi'nin Bayırbucak Türkmenleri için başlatmış olduğu örgü kampanyası kapsamında, örülen el ürünleri dualarla yola çıktı.

El Emeği Göz Nuru Örgüler Bayırbucak'a Yola Çıktı
 El Emeği Göz Nuru Örgüler Bayırbucak'a Yola Çıktı

Çankırı Belediyesi'nin Bayırbucak Türkmenleri için başlatmış olduğu örgü kampanyası kapsamında, örülen el ürünleri dualarla yola çıktı.

Dinç, "Üçüncü tırımız kardeşlerimizin yüreklerini ısıtacak"


Çankırı Belediyesi, Bayırbucak'ta savaş altındaki Türkmen kardeşlerine yardım ve destek amacıyla "Kardeşliğe Bir İlmek de Sen At" sloganı ile başlatmış olduğu kampanya kapsamında, Çankırılı hanımların el emeği göz nürü dökerek işledikleri örgüleri yola çıkardı.

Daha önce fedakar Çankırı halkı ile el ele vererek iki tır dolusu yardım malzemelerini Türkmen kardeşlerine ulaştıran Çankırı Belediyesi, bu defa tarihi bir misyonu da yerine getirmenin gururu ile üçüncü tırı da Bayırbucak'ta zor durumda olan kardeşlerine ulaştırmak üzere yolcu etti.

Çankırı halkının yardımseverlik ve fedakarlık konusunda önemli bir yerinin olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İrfan Dinç, "Bulundukları bölgelerde yoğun ateş altında kalan ve yurtlarını bırakmamak için var güçleri ile direnen Türkmen kardeşlerimiz için daha önce de iki tır dolusu yardımlarımızı göndermiştik. Bugün de Allah'ın izni ve nihayeti ile üçüncü tırımızı da yolcu ediyoruz. Fedakar Çankırı halkı her zaman göstermiş olduğu yardımseverliğini bugün de Türkmen dağlarındaki kardeşleri için ortaya koydular. Allah bütün halkımızdan razı olsun, kendilerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

"Üçüncü tırın ayrı bir önemi var"

Gönderdikleri üçüncü tırın kendileri için çok ayrı bir anlam ifade ettiğine vurgu yapan Başkan Dinç, "Bugün gönderdiğimiz tırımızın hepimiz adına önemli bir yeri var. Çünkü bu tırımızın içerisinde Çankırılı hanımlarımızın el emeği göz nuru dökerek işledikleri örgüler bulunuyor. Çankırı kadını tarihi bir misyonu yerine getirerek, Kurtuluş Savaşı'nda gösterilen fedakarlık ve samimiyetin yeniden örneği oldular. Hanımlarımız içerisine sevgi ve dualarını da katarak, zor durumda kalan kardeşleri ve yavrularımız için aynı vefayı, aynı fedakarlığı bir kez daha ortaya koydular. Çankırılı hanım efendilerimizin bu takdire şayan ve gurur verici vefakarlıkları bizleri çok mutlu etti. Göndermiş olduğumuz örgülerimiz kardeşlerimiz hem yüreklerini hem de bedenlerini ısıtacak inşallah. Bayırbucak'taki Türkmen kardeşlerimiz için yardım eli uzatmaya devam edeceğiz. Allah dünyanın her yerindeki zulmü sonlandırsın." şeklinde konuştu.


Türkmen kardeşlerimiz için yola çıkan üçüncü tırın içerisinde temel ihtiyacı karşılayacak kuru gıdalar da bulunuyor.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109