İsmail Hakkı Ertaş, Şehit ve Gazilerle iftarda buluştu

Ataşehir Kaymakamlığı Ramazan ayının ilk iftarında Şehit ve Gazi ailelerini ağırladı.

İsmail Hakkı Ertaş, Şehit ve Gazilerle iftarda buluştu
 İsmail Hakkı Ertaş, Şehit ve Gazilerle iftarda buluştu


Ataşehir Kaymakamlığı Ramazan ayının ilk iftarında Şehit ve Gazi ailelerini ağırladı.İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında geleneksel hale getirilen Şehit aileleri ile Gazi ve ailelerine sahip çıkma anlamında Ataşehir Kaymakamlığı Ramazan ayının ilk iftarında Şehit ve Gazi ailelerini ağırladı. İsmail Hakkı Ertaş, “Şehitlerimize ve Gazilerimize Sahip Çıkmak Asli Görevimizdir”


İftar yemeğinde konuşan Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş; “Aziz Şehitlerimize ve Gazilerimize sahip çıkmak, devlet ve millet olarak bizlerin asli görevimizdir. Şehitlerimiz, devletimizin manevi şahsında daima şükran ve minnetle anılacak, Gazilerimizin kahramanlıkları ise asla ve asla unutulmayacaktır” dedi.
Ataşehir Mimar Sinan Camii çarşı katında verilen iftar yemeğine; Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Ataşehir Emniyet Müdürü Mesut Aslan, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel, Vatan Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Güneş, Saadet Partisi eski İlçe başkanı ve Belediye başkan adayı Âdem Boz, İlçe Milli Eğitim Müdür Ertuğrul Bilican, Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, birim müdürleri, mahalle muhtarları, Şehit aileleri ile Gazi ve gazi aileleri katıldı.


Kuranı Kerim tilavetinin ardından Ezan-ı Şerifin okunmasıyla iftarlar açıldı. Dikkat çeken detay bu kez protokol masasının ayrı olmamasıydı. Tüm protokol üyeleri  için ayrı masalarda oturma planı yapılmıştı.

İftar açıldıktan sonra Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş tüm masaları dolaşarak konuklarını oturdukları yerde ziyaret etti ve sorunlarını dinledi.


“BİZİM TARİHİMİZ, ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN KAHRAMANLIKLARININ TARİHİDİR”

İftar yemeğinden sonra konuşan Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş; “Şehit ve Gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler kâfi gelmez. Onlar sahurlarda, iftarlarda kandiller yansın, ezanlarımız susmasın, Şanlı Bayrağımız göklerden inmesin diye canlarını feda ettiler, yaralandılar, Gazi oldular. Şehitlerimiz bizim istikbalimizin, bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir. Bizim tarihimiz, Şehit ve Gazilerimizin kahramanlıklarının tarihidir” dedi.

 
“ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK, DEVLET VE MİLLET OLARAK BİZLERİN ASLİ GÖREVİMİZDİR”

Ertaş, Kurtuluş Savaşımızın her bir cephesi Şehit ve Gazilerimizin kahramanlık hikâyeleriyle bezeli değil midir? Diyerek; “Bu durum bin yıl önce, yüz yıl önce nasılsa, bugün de öyledir. Bugün de askerimiz, polisimiz, köy korucularımız, tam bir seferberlik ruhuyla Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimiz ile Irak ve Suriye’de şer odaklarına karşı destanlar yazmaya devam ediyor. Allah hepsinden razı olsun, hepsine güç-kuvvet versin inşallah. Siz Şehit yakınları ve Gazilerimiz, milletimizin kalbinde daima yaşayacak olan şehitlerimizin bizlere emanetlerisiniz. Aziz Şehitlerimize ve Gazilerimize sahip çıkmak, devlet ve millet olarak bizlerin asli görevimizdir. Şehitlerimiz, devletimizin manevi şahsında daima şükran ve minnetle anılacak, Gazilerimizin kahramanlıkları ise asla ve asla unutulmayacaktır. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken Ramazan-ı Şerifinizin tekrar mübarek olmasını diliyorum. Bu ay boyunca tutacağınız oruçların, yapacağınız ibadetlerin Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum. Bu iftar yemeği programında sizlerle bir arada olmaktan büyük gurur duyduğumu tekrar ifade ederken, hepinizi en içten sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

 
Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Şakir Pinal tarafından yapılan yemek duasıyla program sona erdi.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER