Ataşehir'de “Fidan Kalpler Çocuk Yuvası

Ataşehir'de “Fidan Kalpler Çocuk Yuvası

Ataşehir'de “Fidan Kalpler Çocuk Yuvası
Ataşehir'de “Fidan Kalpler Çocuk Yuvası"nda çocuklarınız güvenli ellerde

Ataşehir Belediyesi Fidan Kalpler Çocuk Yuvası, belediye çalışanları ve ilçe sakinlerinin hizmetinde.
Ataşehir Belediyesi tarafından açılan Fidan Kalpler Çocuk Yuvası'nda belediye çalışanları ve ilçe sakinlerinin çocuklarına hizmet veriliyor.
Fidan Kalpler Çocuk Yuvası'nı “çalışan annelerin en büyük sorunu olan çalışma saatleri içinde çocuklarının sağlıklı ve güvenilir ellerce bakılması” ilkesinden hareketle kurduklarını söyleyen Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Gamze Akkuş İlgezdi, “Çocuklarımız yuvamızda hem sosyalleşmeyi, paylaşmayı, birlikte olmayı öğreniyor, hem de yaş gruplarına göre çeşitli eğitimler alıyor” dedi.

03-06 yaş arası 26 çocuğun devam ettiği Fidan Kalpler Çocuk Yuvası'nda kayıtların devam ettiğini belirten Gamze Akkuş İlgezdi, projeyi hayata geçirirken, çocuklarda; özbakım becerisi, fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal, cinsel, dil ve yaratıcılığın dengeli bir şekilde gelişimini sağlamayı hedeflediklerini söyledi. İlgezdi, çocuğun yaşı, gelişim düzeyi, ilgi ve ihtiyaçları, bireysel farklılıkları ve çevre özelliklerini dikkate alarak, ailenin de içinde bulundurulduğu eğitim programı hazırlayıp uyguladıklarını ifade etti.

 Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Gamze Akkuş İlgezdi şunları da sözlerine ekledi: “Yuvada, başarılı olabileceğine inanan ve gerektiğinde yetişkinden yardım isteyebileceğini bilen, öğrenmeye ve gelişmeye istekli, yaratıcı, sorgulama yapabilen, kendini özgürce ifade edebilen, özgüveni ve öz disiplini gelişmiş, hedefleri olan ve hedeflerine ulaşmak için çaba sarf eden, işbirliğine açık, tüm gelişim alanlarında dengeli gelişmiş, sözü, düşüncesi, eylemi tutarlı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

Bir öğretmen ve bir gözetmen ablanın görev yaptığı tam donanımlı sınıflarda kendi yaş grubuyla eğitim ve oyun faaliyetlerinin yanı sıra, müzik, drama, dans ve halk oyunları eğitimleri de verilen çocuklar sabah kahvaltı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısını da birlikte yapıyor. Saat 13.00- 14.00 arasında uyku odalarında uyuyan çocuklar, hava koşulları izin verirse bahçede ki oyun bahçesinde gözetmenler denetiminde oyunlar oynuyor.

Sorumlu yöneticinin dışında 4 öğretmen 4 gözetmen abla bir pedagog, bir aşçı, bir aşçı yardımcısı ile 3 hizmetlinin görev yaptığı Fidan Kalpler Çocuk Yuvası'nda haftanın iki günü pedagog tarafından çocukların sosyal ve psikolojik gelişmeleri gözlemleniyor. Sosyal ve psikolojik sorunlar yaşayan çocukların aileleri ile birebir görüşmelerin yanı sıra, anne babalarla pedagog vaka tartışması yapıyor ve bilgilendirme sohbetleri gerçekleştiriliyor.


Adres : Atatürk Mah. Vatan Cad. No. 24 Ataşehir - İstanbul
Tel. : 0216 629 05 51 - 53
Fax : 0216 629 05 52

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER