2021 Diş Dolgusu Fiyatları, Ataşehir Diş Dolgusu Yapan Yerler

Covid-19 sebebiyle birçok sektörde 2021 diş dolgu fiyatları gibi ücret dalgalanmaları oldu.

2021 Diş Dolgusu Fiyatları, Ataşehir Diş Dolgusu Yapan Yerler

2021 Diş Dolgusu Fiyatları, Ataşehir Diş Dolgusu Yapan Yerler
Covid-19 sebebiyle birçok sektörde 2021 diş dolgu fiyatları gibi ücret dalgalanmaları oldu. Pandemi döneminde hem Covid-19 hem diğer hastalıklar hem de stres sebebiyle diş sorunları ortaya çıkmaya başladı.

Stresin en büyük belirtisi olan mide ağrısının reflü ya da gastrit gibi hastalıklara yol açmasından dolayı diş çürükleri meydana gelebiliyor. Diş çürüklerini engellemek için günde 3 defa fırçalamak gerekiyor fakat Türkiye’de çoğu insan günde 1 defa bile diş fırçalamaya üşeniyor. Dişlerin hasar görmesinden sonra ise genelde 2021 diş kaplama fiyatları gibi araştırmalar yapılıyor. Dişlerini beyazlatmak isteyen kişiler genelde kaplama ile bu işlemi yaparlar.

2021 DİŞ KAPLAMA FİYATLARI
Günümüzde diş kaplama çeşitleri birçok çeşitte yapılmaktadır. En çok tercih edilen diş kaplama çeşitlerinde zirkonyum veya porselen yer almaktadır. Fiyat performans olarak kabul edilen diş kaplama şekli genelde zirkonyum kaplamadır. Hem görünüş olarak hem malzeme olarak çok daha iyi olan porselen kaplama şeklinin fiyatı biraz daha yüksektir. 2021 diş kaplama fiyatları 500 TL’den başlamakta ve 10.000 TL’ye kadar artmaktadır. Diş kaplama fiyatları malzemeye, kaplamanın yapıldığı yere ve doktora göre değişiklik gösterebilir. Diş kaplama çeşitleri şöyledir;

Kompozit diş dolgusu
Porselen diş dolgusu
Amalgam diş dolgusu
Altın diş dolgusu
Işınlı diş dolgusu

DİŞ DOLGUSU FİYATLARI 2021
Dişlerimiz çoğu zaman bize birçok hastalığın haberini verebilir. Reflü ve Gastritin en büyük belirtisi olan ağız kokusu çürük dişlerinizden kaynaklanabilir. Diğer bir yandan diş çürüklerini meydana getiren Reflü, Gastrit benzeri hastalıklar olabilir. Bu hastalıklar mide asidini yemek borusundan ağzımıza kadar aktardığı için dişlerimiz zarar görür. Diş dolgusu ihtiyacı böyle zamanlarda ortaya çıkar. Sağlıklı dişlere sahip olmanız için sağlıklı beslenmeniz gerekir. Bunun dışında stressiz bir hayat yaşamanız gerekir. Aksi taktirde olumsuz etkilenebilirsiniz. Kalsiyum ve fosfat içeren besinleri tüketmeniz hem dişleriniz açısından hem genel sağlığınız açısından çok iyi olacaktır.
2019 yılında diş dolgusu fiyatları 200 TL’den başlıyordu.

2021 yılı diş dolgu fiyatları artık 400 TL’den başlıyor.

NE ZAMAN DİŞ DOKTORUNA BAŞVURMAM GEREKİR?
Dişleriniz belki de hayatınız için en önemli organlarınızdır. 20’lik dişler dışında neredeyse her dişin bir görevi vardır. Gelişmiş teknoloji ile artık diş tedavisi çok gelişti. Türkiye’de sağlıksız beslenme o kadar yaygın bir hal aldı ki neredeyse her mahallede bir dişçi var. Bu dişçilerde boş randevu bulmak mümkün olmuyor. Sigorta hastanelerinde 1 ay sonrasına bile randevu bulamazken özel dişçilerde en kötü 1 hafta sonrasına randevu alabilirsiniz. Aşağıdaki belirtiler varsa dişçiye görünmenizde fayda var;

Küme tipi baş ağrısı
Baş ağrısı
Diş eti ağrısı
Diş ağrısı
20’lik diş ağrısı
Çene ağrısı
Göz veya yüz ağrıları
Soğuk veya sıcak yerken ağrı sızı
Tatlı yediğinizde veya yedikten sonra diş sızlaması
Dişte farklı renklerin görünmesi
Diş fırçalarken kan gelmesi


DOĞRU DİŞ FIRÇALAMA NASIL YAPILIR
Diş fırçalama şekli kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Dişlerinde herhangi bir dolgu, kanal tedavisi, implant bulunmayan kişiler dahi dikkatli bir şekilde fırçalama yapmak zorundadır. Diş dolgu fiyatları 2021 senesinde çok ciddi artış gösterdiği için dişlerinize iyi bakmanız durumunda bu tarz durumlarla karşılaşmazsınız. Diş fırçalarken kesinlikle dişlerinize veya diş etlerinize baskı yapmayın. Diş fırçasını dişlerinize sürtmeniz yeterli olacaktır.

ATAŞEHİR EN İYİ DİŞÇİ TAVSİYESİ
Türkiye’nin her yerinde çok iyi eğitim almış dişçiler vardır. Ataşehir en iyi dişçi tavsiyesi verirken sadece diş hekiminin eğitimine değil aynı zamanda hastalar ile olan diyaloğuna, muayene sonrası ilgiye dikkat etmemiz gerekir. 2021 diş dolgu fiyatları 400 TL’den başlamaktadır. En iyi dişçi en pahalı dişçi diye bir şey yoktur.

ATAŞEHİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 10:54

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER