Bu Hizmeti kadınlar için yapıyorlar

Ankara Çubuk'ta, bir taksi durağı sadece kadın müşterileri için 2 kadın taksi şoförü çalıştırıyor.

Bu Hizmeti kadınlar için yapıyorlar
 Bu Hizmeti kadınlar için yapıyorlar

Ankara Çubuk'ta, bir taksi durağı sadece kadın müşterileri için 2 kadın taksi şoförü çalıştırıyor.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bir taksi durağı sadece kadın müşterilerine hizmet vermek için 2 kadın taksi şoförü çalıştırmaya başladı.

Ömürdede Taksi Durağı, bazı müşterilerin talepleri doğrultusunda, kadın şoförler Gül Özdilek ve Filiz Çınar'ı istihdam etti. Yedi çocuk annesi Özdilek ve iki çocuk annesi Çınar, ilçe sokaklarında direksiyon sallayarak, evlerinin geçimine katkıda bulunuyorlar.

Özdilek, daha önce ev hanımı olduğunu ancak gazetede bu işin ilanını görünce şoförlük yapmaya başladığını anlatarak, "İlanda gördüğümde 'yapabilir miyim, yapamaz mıyım?' diye çok tereddüt ettim. Otomobil kullanmayı çok sevdiğim için sonunda işe başladım" dedi.

"Erkek şoförlerle bir sıkıntı yaşamadık"

Erkek şoförlerle sorun yaşayabileceği endişesiyle ailesinin ilk olarak işi kabul etmediğini vurgulayan Özdilek, "Sabah 08.00 akşam 18.00 saatlerinde çalışıyoruz. Şu ana kadar da erkek şoförlerle bir sıkıntı yaşamadık. Ailem de ilk önce kabullenemedi ama sadece kadınlara hizmet verdiğimizi öğrenince bir sıkıntı olmadı" ifadelerini kullandı.

Arkadaşının tavsiyesiyle taksi şoförü oldu

İşinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çınar, işiyle ilgili çevresinden çok iyi tepkiler aldığını bildirerek, "Hem ailem hem de çocuklarım çok memnunlar, taksicilik yapmam onların da hoşuna gidiyor" dedi.

Müşteriler uygulamadan memnun

Taksi durağının işletmecisi Serhat Ünalan, durakta kadın taksi şoförü çalışmaya başladığı günden bu yana işlerinde büyük bir artış gerçekleştiğini ifade etti.

Müşterilerin uygulamadan son derece memnun olduğunu dile getiren Ünalan, "Bizim müşterilerimiz arasında kadınlar önemli bir yer tuttuğu için böyle bir karar aldık. Müşterilerimiz de bu konuda çok memnun oldular" şeklinde konuştu.

ATAŞEHİR TAKSİ DURAKLARI

81 İL TAKSİ DURAKLARI

ANKARA TAKSİ DURAKLARI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109