Ataşehir'de Konut Fiyatlarının Artışı Sürüyor

Sahibinden.com Emlak Endeksi'ne göre son 4 yılda Ataşehir'in Kayışdağı, İnönü ve İçerenköy mahallelerinde konut fiyatları yüzde 100'e yaklaşan oranlarda arttı.

Ataşehir'de Konut Fiyatlarının Artışı Sürüyor
 Ataşehir'de Konut Fiyatlarının Artışı Sürüyor

Sahibinden.com Emlak Endeksi'ne göre son 4 yılda Ataşehir'in Kayışdağı, İnönü ve İçerenköy mahallelerinde konut fiyatları yüzde 100'e yaklaşan oranlarda arttı.

Şirketin açıklamasına göre, son yıllarda artan konut projeleri, alışveriş merkezleri ve yeşil alanlarıyla öne çıkan Ataşehir'de, konut fiyatları değerlenmeye devam ediyor.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi'ne de ev sahipliği yapan ilçenin bazı mahallelerinde, konut fiyatlarında son 4 yılda yüzde 100'e varan oranlarda artış yaşandı.

Son 4 yılda satılık konut fiyatlarındaki artış en fazla Kayışdağı, İnönü ve İçerenköy mahallelerinde görüldü. Bu 3 mahallede satılık konutların fiyatları son 4 senede sırasıyla yüzde 91,1, yüzde 81,4 ve yüzde 56,9 arttı.

Ortalama konut fiyatları İnönü Mahallesi'nde 412 bin 949 TL, İçerenköy Mahallesi'nde 489 bin 519 TL ve Kayışdağı Mahallesi'nde ortalama 309 bin 345 TL oldu. Kiralık konut fiyatlarında ise son 4 yılda en fazla değerlenen mahalleler; Esatpaşa, Fetih ve İçerenköy oldu.

Kiralık konutların ortalama fiyatı Esatpaşa Mahallesi'nde bin 357 TL, Fetih Mahallesi'nde bin 528 TL ve İçerenköy Mahallesi'nde de bin 653 TL olarak gerçekleşti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER