TANGOCULAR GÜNEY KOREYİ'DE YENDİ

TANGOCULAR GÜNEY KOREYİ'DE YENDİ

TANGOCULAR GÜNEY KOREYİ'DE YENDİ
Dünya kupasına Nijerya galibiyeti ile başlayan Arjantin, Güney Kore sınavına hazırlanıyor. Tangocular, Güney Kore'yi de yenerek, son maç öncesi 2. tura çıkmayı garantilemek istiyor.

Arjantin, Nijerya karşısında 1-0 galip geldi, ancak sergilediği futbolla tatmin edici bulunmadı. Nijerya karşısında Lionel Messi yine takımının en etkili ismiydi. Peki bu karşılaşma sonrası Arjantin basınında yer alan, "Messi nereye kadar götürürse oraya kadar gideceğiz" yorumları takım arkadaşları tarafından nasıl karşılandı?
Bu tür yorumların kendilerini olumsuz etkilediği iddialarına karşı çıkan Carlos Tevez, "Ben de kendimi takım için önemli bir oyuncu olarak görüyorum. Böyle hissediyorum. Herkesin Messi'yi konuşması, bizim kendimizi daha kötü futbolcular olarak göreceğimiz anlamına gelmez. Burada herkes takım için çalışıyor. Aramızda bir ayrım yok. Ben ne kadar önemliysem Messi de, Ariel Garce de o kadar önemli. Medyanın sadece Messi'den bahsetmesi bizim bu görüşümüzü değiştirmez" dedi.

Arjantin basını bir yandan ümidini korurken, diğer yandan halkı şimdiden kupadan elenmeye de hazırlamaya başlamış durumda. Gazeteler, kanat oyuncusu olarak kabul edilen Gutierrez'in savunmanın sağında oynamasına anlam veremiyor. Son Nijerya maçında orta saha ile hücum hattındaki kopukluk da alarm sinyalleri verdi. Arjantin basını, kadroya alınmayan Cambiasso'nun çok aranacağı görüşünde.

Takımın beklenen performansı bir türlü ortaya koyamadığı yolundaki eleştirileri de yanıtlayan Tevez, “Arjantin dünya kupasını kazanmak zorunda. Bunun dışında bir seçeneğimiz yok. Futbol kültürümüz bize şampiyon olmaya zorluyor. Ancak mutlu sona ulaşabilirsek bu eleştirilerin önünü kesebiliriz. Umarım önce 2. tura çıkar, ardından çeyrek ve yarı finale yükselip hakkımızdaki eleştirilere son verebiliriz”
Arjantin, gruptaki 2. maçında Yunanistan'ı etkili bir futbolla 2-0 yenen Güney Kore ile karşılaşacak.

NTV Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER