İSTANBULDAKİ ILGAZLILAR PİKNİKT EĞLENDİ

İSTANBULDAKİ ILGAZLILAR PİKNİKT EĞLENDİ

İSTANBULDAKİ ILGAZLILAR PİKNİKT EĞLENDİ
İstanbul Ilgaz Dernekler Birliğinin organize ettiği Ilgazlılar Piknik Şöleni İstanbul' da yaşayan Ilgazlıların yoğun katılımıyla yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde Sultangazi belediyesinin Alibeyköy baraj gölü manzaralı mesire alanını doldurmaya başlayan Ilgaz' lılar gün boyu gönüllerince eğlenip hasret giderdiler. Köylerinin flamaları altında toplanan Ilgaz' lılar sabah kavaltılarının ardından oluşturulan tören alanında çalmaya başlayan davul zurna eşliğinde halaylar çekip sabah mahmurluğunu oynayarak attılar.

Barbaros Özdemirin sunuculuğunu yaptığı ve Kemal Koçak ın konseriyle başlayan programda yine doyasıya oynayan Ilgaz' lılar, çocuk ve gençlere yönelik yarışmalarla hoşça vakit geçirdiler. Bu arada Dernekler birliği yönetim kurulu üyeleri başkan Mehmet Altıntop başkanlığında, katılan tüm köyleri flamalarının altında, oturdukları yerde ziyaret edip hoş geldiniz dediler.

Pikniğe AKP Çankırı milletvekili Nurettin Akman, Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ilgaz belediye başkanı Cevdet Çetin, Sultangazi belediye başkan yardımcısı Mustafa Birinci, Esenler belediye başkan yardımcısı Mehmet Çelik, Sultangazi belediye meclis üyesi Mustafa Çeştan, Şişli belediye başkan danışmanı Mustafa Ekmekçi, BBP Sultangazi ilçe başkanı Hakan Yıldırım, Sadet partisi Sultangazi ilçe başkanı Hasan Akpınar, AKP Esenler ilçe başkanı Umut Özkan, İstanbul Çankırı dernekler federasyonu (ÇANDEF) başkanı İsmail Suaydın, Sultangazi Çankırılılar derneği başkanı Özcan Çam ve Ilgaz dernekler birliğine bağlı 27 köy, dernek başkanı yada yönetim kurulu üyesi düzeyinde katıldı.

Dernekler birliği başkanı Mehmet Altıntop' un hoş geldiniz konuşmasının ardından sırasıyla kürsüye gelen ÇANDEF başkanı İsmail Suaydın, Ilgaz belediye başkanı Cevdet Çetin, Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Çankırı milletvekili Nurettin Akman böylesi bir organizasyonda Ilgaz' lılar ile birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti ifade edip katılımcılara ve organizasyonu gerçekleştiren dernekler birliği yönetimine teşekkürlerini sundular.

Pikniğe katılanlar Pop müzik sanatçısı Tevrat Çolak (Tora) nın seslendirdiği birbirinden güzel parçalara eşlik ederken, Ilgaz' lı miniklerde Hilal Tv nin ‘’Çiz Bakalım’’ programı yapımcısı, karikatürist Demirhan Kadıoğluna karakalem resmlerini çizdirdiler.

Piknikte yapılan ağalık seçimlerinde ipi Kayı köyünden iş adamı Mustafa Çınar göğüslerken bir yıl süreyle Ilgaz ' ı İstanbul' da ki tüm organizasyonlarda temsil hakkı kazandı. Yeni ağa Mustafa Çınar seçim sonrası yaptığı konuşmada birazda olsa Ilgaz ' a faydasının olması adına bu seçime girdiğini ve seçilmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Ağalık seçiminin ardından sahne alan Sami Yalçın söylediği türkülerle katılımcıları coştururken davul zurna ekibi de çaldığı halay havalarıyla Ilgaz' lıları halaya doyurdu. Katılımcıların kurduğu birbirinden güzel ve zengin sofraların yanı sıra dernekler birliğinin ikramı olan etli bulgur pilavı ve ayran, başta protokole gelen misafirler olmak üzere isteyenler ikram edildi.

Son olarak sahne alan Sami Çelik' in konseri piknikte müzik adına güzel bir final oldu. Piknik İstanbul Ilgaz dernekler birliği yönetim kurulu ve köy dernek başkan ve yöneticilerinin katılımcıları selamlamasıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER