Facebook'a 'Türk' düzeni geldi

Facebook'a 'Türk' düzeni geldi

Facebook'a 'Türk' düzeni geldi
Facebook'ta kurulan gruplar amacından şaştı!.. Artık hayran sayfaları yerine hakaretler ve propogandalar yer alıyor... Onları şikayet edebilirsiniz...

Sosyal ağlardan yaygın olarak kullanılan Facabook her geçen gün üye sayısını atırmaktadır. Türkiye’de de oldukça fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.

İlk önceleri arkadaşlık kurmak, yakınlarına ulaşmak için kullanılıyordu. Ancak son zamanlarda çeşitli fikirden insanların biraraya gelmesiyle birlikte grup ve sayfalar açılmaya başlandı.

Tercihe göre bazen kendi tuttukları takımların hayranlarını bir araya getirmek için, bazen edebiyat severleri bir araya getirmek için, bazen de herhangi bir sanatçının hayranlarını bir araya getirmek için sayfalar ve hayran grupları açılıyor.

Ancak son zamanlarda herkesin de bildiği gibi kötü niyetli kişilerce kendi fikirlerinin dışındaki insanlara hakaret etmek, onları küçük düşürmek, terör örügütlerinin propangadasını yapmak, milli ve manevi değerlere hakaret etmek için bir çok sayfa ve grup kurulmuştur.

İşte bu milli ve manevi değerlere saldıran grupları ve sayfaların kapanması için Sanal alemde bir çok güzel işlere imza atmış belli bir grup olan "Cyber Warrior" bu sefer misyon çizgileri dışında olan siteleri hack etmek yerine, Cyber Warrior bünyesinde olan seçilmiş kişiler belirleyerek Facebook’u kullanan sadece cyber warrior grubu mensupları değil, duyarlı vatandaşlarında katılıp destek verebileceği İhbar Hattı (www.facebook.com/ihbarHatti) isminde bir sayfa açmıştır.

İhbar Hattı , öncelikle milli ve manevi değelere hakaret eden bu türlü sayfa ve grupların tesbit edilmesi daha sonrada üyeleri yardımıyla bunları Facebook yönetimine sayfaların alt kısımlarında mevcut bulunan "Sayfa’yı Şikayet Et’ butonunu kullanarak şikayet etmektedir.

İhbar Hattı şuan itibariyle 10 binleri aşan üyeye sahip olmakla birlikte milli ve manevi değerlere sahip Facebook kullanıcılarının ilgi göstermesiyle daha da büyüyecektir.

internet haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER