ATAŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ Pendik OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR
 ATAŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden  uzaklaştırılmasından sonra yerine vekalet edecek vekil başkanın seçim süreci işlemeye başladı.
Temayül gereği Ataşehir Belediye Başkanlığına vekâlet eden Meclis 1.Başkanvekili Sadi Özata imzalı Ataşehir Belediyesi resmi sitesinde; “Ataşehir Belediye Meclisinin 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14.00’da Belediye Başkanı Vekili Seçimi yapılacaktır” bilgisi paylaşıldı.

Konu :  ile ilgili İstanbul Valiliğinden gelen ve Ataşehir Belediye Başkan Vekili Sadi Özata imzasıyla yayınlanan talimat yazısı şöyle:

 
İlgi : İstanbul Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 12.12.2017 tarihli ve 78411129-663.07-E.96756 sayılı yazısı.
 

İstanbul Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün ilgi yazısında; “Ataşehir Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ'nin Anayasamızın 127 nci maddesinin dördüncü fıkrası ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 47nci maddesi uyarınca, Bakanlık Makamının 06.12.2017 tarihli Onay’ı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılması nedeniyle; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 45 inci maddesi hükümleri doğrultusunda, Ataşehir Belediye Meclisinin, Belediye Başkan Vekilini seçmek üzere Ataşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda 16.12.2017 Cumartesi günü Saat:14.00'te toplanması Valiliğimce uygun görülmüştür.

Anılan yer, tarih ve saatte 5393 sayılı Belediye Kanununun 45. Maddesinde belirtilen usullere uygun olarak yapılacak toplantıya Belediye Meclis Üyeleri’nin katılımının sağlanması hususunda gereğini önemle rica ederim.” denildiğinden; Ataşehir Belediye Meclisinin 16 Aralık 2017 Cumartesi günü aşağıdaki yazılı konuyu tetkik ve karara bağlanmak üzere Belediye Başkanı Vekili Seçimi yapılacaktır.


Belediye Başkanı Vekili Seçimi 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14:00’da Ataşehir Belediye Başkanlığı Küçükbakkalköy Mah. Şehit Şakir Elkovan Cad. No:20 Kat: 3 Ataşehir/İSTANBUL (Novada İş Merkezi) adresinde Belediye Meclis Salonunda yapılacaktır.
                                   
 
Sadi ÖZATA
Belediye Başkanı V.
Belediye Meclisi 1. Başkan V.
Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dağılımı


CHP 22 

AK Parti 15 

 ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS GÜNDEMİ                       
 
1-Ataşehir Belediye Başkanı Vekili Seçimi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.