Bir Kofer Bir Sandık 22 Ekim’de Sirkeci’de

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Sirkeci Garı’nda düzenleyeceği ‘’Bir Kofer, Bir Sandık’’ etkinliğinde bir araya gelecek.

Bir Kofer Bir Sandık 22 Ekim’de Sirkeci’de
 Bir Kofer Bir Sandık 22 Ekim’de Sirkeci’de
1912 yılında başlayan ve 100 yıl süren Balkan Göçleri ile Türkiye’ye gelen Balkan göçmenleri, Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Sirkeci Garı’nda düzenleyeceği ‘’Bir Kofer, Bir Sandık’’ etkinliğinde bir araya gelecek.

2008’den bu yana Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin her yıl düzenlediği ‘’Bir Kofer, Bir Sandık’’ etkinliğinde, bu yıl da birbirinden güzel etkinlikler yer alacak. Arif Şentürk, Faruk Yılmaz, Ramazan Güney, Rumeli Ekrem, Rüstem Avcı gibi sanatçılar etkinlikte sahne alacak. Balkan halk oyunları, devlet sanatçısı Orhan Kurtuldu’nun yönetmenliğinde hazırlanan ve Tenor Aykut Yılmaz’ın eşlik edeceği göçü anlatan skeçler ve yöresel yemekler katılımcılarla buluşacak.

Ayrıca Moda Tasarımcısı Müesser Kurt’un hazırladığı ve koreografisini Asil Çağıl’ın yaptığı Balkan Kıyafetleri defilesi ile yöresel kıyafetlerin de tanıtılacağı ‘’Bir Kofer Bir Sandık’’ etkinliğimizde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tarih : 22 Ekim 2017, Pazar

Saat : 14:00

Yer : Sirkeci Garı


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER