İKİNCİ AMBULANS HİZMETE BAŞLADI

İKİNCİ AMBULANS HİZMETE BAŞLADI

İKİNCİ AMBULANS HİZMETE BAŞLADI
İKİNCİ AMBULANS HİZMETE BAŞLADI

Hizmete sunduğu ambulansla vatandaşların hastanelere ulaşımını sağlayan Ümraniye Belediyesi, ikinci bir ambulans daha alarak hizmet kalitesini arttırdı. Bir telefonla randevu alarak diledikleri hastanelere ulaşan vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun.

Ümraniye Belediyesi, hayatın her alanında vatandaşlara hizmet ulaştırmaya devam ediyor. 2007 yılında acil olmayan yatalak hastaların hastanelere naklini gerçekleştirmek amacıyla ambulans hizmeti uygulamasını başlatan Ümraniye Belediyesi, yeni bir ambulans daha alarak hizmet kalitesini arttırdı. Randevu sistemi ile çalışan ve başvuran hastaları evinden alarak dilediği hastaneye götüren ambulans, daha sonra muayenesi biten hastayı alarak evine bırakıyor. Ücretsiz olarak hizmet veren uygulama, alınan yeni ambulans ile daha verimli hale getirildi. Günde 60’a yakın hastaya hizmet veren belediye, yeni ambulans ile bu sayıyı iki katına çıkarmayı hedefliyor.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Uygulamadan çok memnun olan hasta ve hasta yakınları, ambulans hizmetinin büyük bir açığı kapattığını söyledi. Acil vakıa olmaması nedeni ile hasta nakillerinde zaman zaman sorun yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu hizmetle hastanelere ulaşımda büyük kolaylık yaşadıklarını söyleyerek uygulamayı başlatan Başkan Hasan Can’a teşekkür ediyorlar.

    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER