En pahalıya satılan 25 alan adı

İlk sırada 872 milyon Dolar ile Cars.com yer alırken, ikinci sırada 35,6 milyon Dolar ile Insurance.com ve üçüncü sırada 35 milyon Dolar ile VacationRentals.com var.

En pahalıya satılan 25 alan adı
En pahalıya satılan 25 alan adı

İlk sırada 872 milyon Dolar ile Cars.com yer alırken, ikinci sırada 35,6 milyon Dolar ile Insurance.com ve üçüncü sırada 35 milyon Dolar ile VacationRentals.com var.GoDaddy’nin paylaştığı, “en pahalıya satılan 25 alan adı” listesinde ilk sırada 872 milyon Dolar ile Cars.com yer alırken, ikinci sırada 35,6 milyon Dolar ile Insurance.com ve üçüncü sırada 35 milyon Dolar ile VacationRentals.com var. Son günlerde satışıyla ses getiren Voice.com ise 30 milyon Dolar ile beşinci sırada yer alıyor.Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, World Wide Web Günü kutlamaları kapsamında halka açık bir şekilde en pahalıya satılan 25 alan adını açıkladı. GoDaddy’nin hazırladığı listeye göre şimdiye kadar en pahalıya satılan alan adı 873 milyon Dolar ile Cars.com oldu. İkinci sırada 35,6 milyon Dolar ile Insurance.com, üçüncü sırada ise 35 milyon Dolar ile VacationRentals.com yer aldı. Son zamanlarda satışıyla çok ses getiren Voice.com ise 30 milyon dolar ile beşinci sırada yer alıyor.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, “Bir alan adının fiyatı normalde yaklaşık 60-80 TL civarında. Ancak bundan çok daha pahalıya satılan alan adları var. Bu, genellikle ikinci el alan adı pazarında, başkasının sahip olduğu alan adlarının sahibinden alınması söz konusu olduğunda görülen bir durum. GoDaddy Açık Artırmalar platformu gibi hizmetler insanların alan adı alıp satmasına yardımcı oluyor. Örneğin, eğer almak istediğiniz alan adını başka biri almış ise GoDaddy Alan Adı Aracılık Hizmeti’nden faydalanabilir, gerekli görüşmelerin sizin adınıza yapılmasını sağlayabilirsiniz. Alan adları, internetteki gayrimenkulleriniz olarak değerli varlıklardır” dedi.

Halka açık bir şekilde en pahalıya satılan 25 alan adıHalka açık kayıtlara göre şimdiye kadar en pahalıya satılan ilk 25 alan adı şöyle:

Alan Adı

Ödenen Miktar

Cars.com

872 milyon Dolar

CarInsurance.com

49,7 milyon Dolar

Insurance.com

35,6 milyon Dolar

VacationRentals.com

35 milyon Dolar

PrivateJet.com

30,18 milyon Dolar

Voice.com

30 milyon Dolar

Internet.com

18 milyon Dolar

360.com

17 milyon Dolar

Insure.com

16 milyon Dolar

Fund.com

9,99 milyon Sterlin

Sex.com

14 milyon Dolar*

Sex.com

13 milyon Dolar

Hotels.com

11 milyon Dolar

Porn.com

9,5 milyon Dolar

Shoes.com

9 milyon Dolar

.com

8,8 milyon Dolar

Fb.com

8,5 milyon Dolar

We.com

8 milyon Dolar

Business.com

7,5 milyon Dolar

Diamond.com

7,5 milyon Dolar

Beer.com

7 milyon Dolar

Z.com

6,8 milyon Dolar

iCloud.com

6 milyon Dolar

Israel.com

5,8 milyon Dolar

Casino.com

5,5 milyon Dolar

* .com alan adı, iki kere satıldı: ilk satış 2005 yılında 14 milyon Dolara, ikinci satış ise 2010’da 13 milyon Dolara yapıldı.

Bieber, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sahip olduğunuz alan adlarının değerini öğrenmek istiyorsanız, ücretsiz GoDaddy Alan Adı Değerlemesi hizmetinden faydalanabilirsiniz.”

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin (eski Web Sitesi Mimarı) yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsinizİsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER