ABD’nin virüs danışmanı ilk kez konuşacak

FBI’ın Biyolojik Terör programını kuran Randall S. Murch, dünyanın medikal askeri tedarik buluşması Military Medical Webex’te konuşacak

ABD’nin virüs danışmanı ilk kez konuşacak
 ABD’nin virüs danışmanı ilk kez konuşacak

 FBI’ın Biyolojik Terör programını kuran Randall S. Murch, dünyanın medikal askeri tedarik buluşması Military Medical Webex’te konuşacak
ABD’nin mikrobiyal adli tıp alanındaki önemli ismi, FBI eski Direktör Yardımcısı ve FBI’ın Biyolojik Terör programını kuran Randall S. Murch, dünyanın medikal askeri tedarik buluşması Military Medical Webex’te konuşacak.

Dünyada ilk kez tam teşekküllü online iş görüşmesi ile ürün sergileme ve uluslararası konferansı olan Military Medical Webex fuarı, 9-10 Haziran 2020'de yapılacak.

Önemli konuşmacıların yer alacağı konferansın dikkat çekici katılımcılarından biri de Randall S. Murch olacak. FBI Eski Direktör Yardımcısı ve FBI’ın Biyolojik Terör Programı’nı yazan Randall S. Murch, biyolojik terörle ilgili yasanın mimarı.

Dünyanın en önemli mikrobiyal adli tıp uzmanları arasında gösterilen Randall S. Murch, biyoterörizm saldırıları, emniyet ve güvenlik politikaları ile ilgili ilk kez konuşacak. Murch, uzun yıllardır tartışmaları süren biyolojik saldırıların nasıl gerçekleştiğini, ortaya çıkma şekillerini ve nasıl engelleneceğini açıklayacak.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün bir biyolojik terör saldırısı olup olmadığı konusundaki fikirlerini de katılımcılarla paylaşması beklenen Murch, biyolojik terör saldırıları sonrasında hangi emniyet ve güvenlik politikalarının alınması gerektiğini de anlatacak.

Dünya Orduları, Virüse Karşı ‘Tıbbi Kuvvetleri’’ni bu fuarda kuruyor

Koronovirüs nedeniyle dünya gündeminde olan askeri medikal sektörünün bir araya geleceği online fuarda ise pek çok yenilikçi ürün sergilenecek. Türkiye'nin Covid-19 süreç yönetiminde başarılı olmasının arkasındaki, yerli-milli medikal ve yan ürünler de fuarda yer bulacak. Ürünlerini sergilemek isteyenler için farklı toplantı ve sergileme paket seçenekleri sunan Military Medical Webex, fuarın katılımcı sayısını da 1.000 kişi ile sınırlandı. Dünyanın birçok ordusunun askeri tedarik ofisleri Military Medical Webex’te yeni nesil askeri medikal satın almalarının ilk kararını bu fuarda verecek.

Military Medical Webex ile

  • - Zırhlı medikal araçlar,
  • - Hava sağlığı ve hizmetleri,
  • - Temiz oda teknolojisi,
  • - Sağlık bilgi ve yönetim sistemleri,
  • - Laboratuvar, analitik, biyoteknoloji cihazları ve hizmetleri
  • - Tıbbi cihazlar
  • - Medikal teknolojiler
  • - Çok özel fütürist çözümler,
  • - Laboratuvar hizmetleriyle,
  • - Pazarlama Hizmet Sağlayıcısı, Distribütör, Dağıtıcı, Lojistik çözümleri sunan şirketler, dünya ordularının askeri tedarik ofisleriyle katılımcı şirketler ürünlerini sergileme fırsatı elde ediyor.

www.militarymedical.com.tr

RANDALL S. MURCH

FBI'da 23 yıllık kariyerinde adli biyolog, araştırma bilimcisi, departman sorumluluğu gibi görevlerine ek olarak Üst Düzey Yönetimde Direktör Yardımcısı olarak görev alan Randall S. Murch, 1996 yılında ABD'nin kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer adli tıp alanlarında ulusal programını başlattı. Şu anda ABD'de bir çok kurumun olduğu bu alanda, görevini sürdürüyor. Dünyada bir ilk olan FBI'ın bu programı, daha sonra dünyada pek çok ülke tarafından kullanılarak örnek alındı. Murch, mikorobiyal adli tıp alanının önemli kurucularından biridir.

Gelişmiş Sistemler ve Kavramlar Ofisi müdürü olarak Savunma Bakanlığı'na bağlı Savunma Tehdidi Azaltma Ajansı'nda (DTRA) hizmet veren Murch, 2002-2004 yılları arasında Savunma Analizleri Enstitüsü'nde (IDA) istihbarat ve araştırma görevlisi olarak çalıştı. Son 4 yıldır ABD Savunma Bakanlığı'nın sponsorluğunda küresel kapasiteyi geliştiriyor. Murch, Ulusal Araştırma Konseyi ve Ulusal Akademilerin daimi kurullarında ve çalışma komitelerinde ve ABD savunma, istihbarat ve kolluk kuvvetleri için çeşitli danışma komitelerinde görev yapmış veya halen hizmet vermektedir.


İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER