SULTANBEYLİ’DE ÇEVRE KİRLİLİĞİNE SON

SULTANBEYLİ’DE ÇEVRE KİRLİLİĞİNE SON

SULTANBEYLİ’DE ÇEVRE KİRLİLİĞİNE SON
Sultanbeyli Belediyesi çevre denetim ekipleri ile zabıta ekipleri, kaçak olarak çevreye bırakılan hafriyat ve inşaat atıkları için önlem aldı, 13 araca idari para cezası uyguladı.

Sultanbeyli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü denetim ekipleri, kaçak olarak çevreye bırakılan inşaat ve hafriyat atıklarının önüne geçmek için denetimleri sıklaştırdı.

Ekipler 7 gün 24 saat denetimde

Vatandaşların sürekli olarak şikâyet ettiği, çevre kirliliğine sebep olan atıklar, mesai saatleri içerisinde çevre denetim ekipleri, mesai saatleri dışında ise zabıta gece ekipleri tarafından tespit ediliyor. Çevre kanununun ilgili maddesince, hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıkları, lisanslı döküm alanlarına yönlendiriliyor, kurallara uymayan kişilere ise para cezası kesiliyor.

 Yapılan denetimlerde kaçak hafriyat ve inşaat atığı döktüğü tespit edilen 13 araca 52 bin TL idari para cezası uygulandı ve araçlar bağlandı.
 Belediyeye müracaat yeterli

Belediye ekipleri, başvurulduğu takdirde kepçe ve kamyonlar aracılığıyla bu atıkları düşük ücretler karşılığında kaynağından toplayarak döküm alanına götürüyor. Bu yüzden, vatandaşların atıkları çevreye bırakıp ceza ödemek yerine, belediyeye başvurmaları yeterli.
 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER