Sultanbeyli Isı Yalıtım Pazarı Açıldı

Sultanbeyli Isı Yalıtım Pazarı Açıldı

Sultanbeyli Isı Yalıtım Pazarı Açıldı
Türkiyede Bir İlk Sultanbeyli Yalıtım Pazarı

Sultanbeyli’de bir ilke imza atıldı ve ısı yalıtımında öncü markaların, kredi kolaylıkları sağlayacak bankaların ve İGDAŞ’ın katıldığı yalıtım pazarı açıldı.

Son dönemde gelişimine hız katan, prestij projelerle adından söz ettiren Sultanbeyli’de ilçenin hoş bir görünüm kazanması için de çalışmalar yapılıyor. Çevre düzenlemeleri, binaların cephelerinde yapılan çalışmalar bunlardan sadece birkaçı. Bu çalışmalara ağırlık veren Sultanbeyli Belediyesi, hem ilçeyi güzelleştirmek, hem de vatandaşın tasarruflu ve sağlıklı bir şekilde ısınmasını ve serinlemesini sağlamak için bir ilke imza attı.

Yalıtım pazarı…
Faturalarda yüzde 50 tasarruf sağlaması, binaları koruması ve sağlıklı bir ısı dengesi oluşturmasıyla bilinen ısı yalıtımı konusunda belediye harekete geçti ve vatandaşıyla ortak bir çalışma başlattı.

Kent Meydanı’nda açılan yalıtım pazarına, ısı yalıtımında öncü markalar, kredi kolaylığı sağlayacak bankalar ve İGDAŞ katıldı. Amaç, vatandaşlara ısı yalıtımında kolaylık sağlamak…

23 Temmuz günü yapılan açılışa Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Emniyet Müdürü Halit Körken, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, il genel meclis ve belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Keskin: “Isı yalıtımı yüzde 50 oranında tasarruf demek”
Halk oyunları gösterileriyle başlayan programda konuşan Keskin, “Sultanbeyli’nin temel sorunlarına ilişkin problemlerin yanında çehresinin güzelleşmesi adına da çalışmalar yapıyoruz. Bu yazı iyi değerlendirelim istedik ve 20 bin gül ile 20 bin ağaç diktik. Ayrıca bu konudaki gelişimimizi bayanlara tiyatral bir dille anlattık. Katıldığımız bütün toplantılarda vatandaşlarımızdan hep şunu istedik: ‘çok zaman kaybettik, bu zaman kaybını ortadan kaldırmada bizim gayret göstermemiz kadar sizin desteğiniz de önemli.’” şeklinde konuştu.

Isı yalıtımı ve cephe düzenlemesi konusunda bir süredir devam eden çalışmalara değinen Keskin, “Vatandaşlarımızdan bazıları bugün yalıtım, güçlendirme ve cephe düzenlemesi yaptırıyor. Ben huzurlarınızda halkımıza teşekkür ediyorum. Çünkü bu çalışmalarla hem ısı kaybını önlüyoruz, hem de ailelerimizin bütçesine önemli bir katkı sunmuş oluyoruz. Bugün şundan eminiz ki, yalıtımı yapılmış bir binanın fatura masrafı yüzde 50 düşüyor.” dedi. 

Konuşmanın ardından fuarın açılışı gerçekleşti ve katılımcılar fuar alanını gezdi. Sultanbeyli Yalıtım Pazarı, 23 Temmuz’dan 10 Ağustos’a kadar Sultanbeylililerin ziyaretine açık olacak. Isı yalıtımı yaptırmak, avantajlardan ve kredi kolaylıklarından faydalanmak isteyen herkes yalıtım pazarına…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER