Demirören Robinho gerçeğini anlattı

Demirören Robinho gerçeğini anlattı

Demirören Robinho gerçeğini anlattı
Demirören Robinho gerçeğini anlattı
 PazartesiYıldırım Demirören, Beşiktaşlılar'ın merakla beklediği Robinho transferinin perde arkasını anlattı...


Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş yönetimi, Robinho transferinin sponsorlar olmadan gerçekleşmeyeceğini kulübün internet sitesinden resmen açıklarken, bu konuyla ilgili tüm gerçekleri başkan Yıldırım Demirören yakın dostalarına anlattı. İşte Demirören'in kendi cümleleriyle Brezilyalı yıldız Robinho transferi:

"Robinho'nun transferi aslında hayâl değil. Kulübüyle 22 milyon Euro bonservis bedeline, Robinho'yla da yıllık 6 milyon Euro'dan 3 yıllık anlaşmaya vardık. Bu paranın kaynağının bulunması halinde transferin gerçekleşmesi an meselesi.

Sponsor olarak Beşiktaş camiasının büyükleri diye anılan herkesin elini taşın altına sokması gerekiyor. Rahmi Koç'tan tutun Turgay Ciner'e, Tuncay Özilhan'dan tutun Zafer Yıldırım'a Beşiktaş'ın varlıklı büyükleri olarak bu transfere katkı yapmalarını bekliyorum. Eğer totalde rakamı 40 milyon Euro'yu bulan Robinho'yu siyah-beyazlı renklere katmamızı istiyorlarsa en az 25 milyon Euro'suna bu isimlerin sponsor olması gerekiyor. Herbiri transferde aktif sponsorluğu gerçekleştirebilecek düzeydeler. Kongrelerde Beşiktaş adına kararlar veren insanlar transferde de Beşiktaş'ın atacağı adımlara destek sağlamalılar.

'CITY HABER BEKLİYOR'

Milyonlarca taraftarı bulunan Türkiye'nin en eski kulübünün başarılarla dolu tarihine bir başarı daha eklemek için ihtiyaçları doğrultusunda bu değerli isimlerden faydalanması gerekiyor. Şimdi büyük bir transferi yapmaya çok yakınız. Başkanlığım döneminde kulüp maddi durumlarda zorlandığında verdiğim paralar gündeme getirilerek Beşiktaş'ı borçlandırdığımı söylüyorlar. Robinho'nun transferine M Oil'in tek başına sponsor olması demek benim kulübe yeniden para vermem demek. Beşiktaş kendi ayaklarının üzerinde durmalı. Sponsorların destekleri Beşiktaş için çok önemli. Artık bu tip sponsorluklarla Beşiktaş'a katkı sağlamaya başlamamız gerekiyor.

Tribünlerin Medical Park ismine gösterdikleri tepki bizi 5.5 milyon dolardan etti. Bu para Robinho transferinde yıllığının bir bölümünü ödeyebilecek bir paraydı. Bizim sponsorlara ihtiyacımız var ve Beşiktaş'ın büyüklerinin bunu gerçekleştirmesi gerekiyor. Manchester kulübü bu transfer için bizden haber bekliyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER