Oğul Erbakan köprüleri attı

Oğul Erbakan köprüleri attı

Oğul Erbakan köprüleri attı

Saadet Partisi'nde kılıçlar çekildi.. Numan Kurtulmuş'un uzlaşma çağrısına oğul Erbakan'dan cevap geldi.

Fatih Erbakan Saadet Partisi Genel Başkanı için "Kongrede samimiyetsiz bir durum ortaya çıktı. İtaatsizlik oldu" diye konuştu. Kurtulmuş'un uzlaşma çağrısını panik olarak değerlendirdi..

Erbakan taraftarları olağanüstü kongre için yeterli imzayı topladı, partide tansiyon yükseldi. Numan Kurtulmuş'un uzlaşma çağrısına Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'dan olumsuz yanıt geldi.

GİK TAMAMEN DEĞİŞECEK

Akşam gazetesinden Nebahat Koç'a konuşan Erbakan, 'Genel başkanlık sorunu var mı' sorusuna, 'Bilemiyorum. Geçen kongrede samimiyetsiz olundu. YİK'te uzlaşma sağlanırsa Numan Bey de aday olabilir. Ancak Genel İdare Kurulu'nun tamamına yakınında değişiklik olacak gibi gözüküyor' diye yanıtladı.

SAMİMİYETSİZ DURUM ORTAYA ÇIKTI

Kurtulmuş'un "kutuplaşma yok, tekrar mutabakat sağlayabiliriz" sözlerine tepki gösteren Erbakan, Kurtulmuş'un aksine şunları söyledi:

'Delegenin imza verdiği dilekçelerin hemen hepsini gördüm. Numan Bey, genel başkan olsun şartıyla bir ifade yok.'
Kurtulmuş'un 'Söylediklerimize dikkat edelim' açıklaması hatırlatıldığında Erbakan, 'Kongrede samimiyetsiz bir durum ortaya çıktı. İtaatsizlik oldu. Dolayısıyla anlaşmaya uymama, sözünde durmama oldu. Bunları söyledim, yine söylüyorum' yanıtını verdi.

ÖNDER SAV-ŞEVKET KAZAN GÖRÜŞMESİ

Numan Kurtulmuş ve ekibinin, Şevket Kazan'ın Önder Sav'la görüşmesini maksatlı olarak öne çıkardıklarını, gündeme getirdiklerini söyleyen Fatih Erbakan 'Maksatlı olarak yıpratmak amacıyla CHP'den akıl alınıyormuş havası yaratılıyor. Panik içerisinde bunlar gündeme getiriliyor' dedi.

MUTABAKAT SAĞLANABİLİR DEMİŞTİ
SP lideri Numan Kurtulmuş, NTV'ye şu açıklamayı yapmıştı: 'Geçen kongrede de, aynı genel başkan adayıyla iki farklı liste. Partinin genel başkanı konusunda Numan Kurtulmuş olması konusunda bir uzlaşma vardı zaten büyük çoğunlukla. Ortada çok ciddi bir kamplaşma, kutuplaşma yok yani. Tekrar mutabakat sağlayabiliriz. Sık sık kongre yapmak geleneğimizde yok. Partinin önünde olan insanların bu konudaki söz ve tavırlarına dikkat etsinler diye uyarılarda bulundum.'

internet haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER