Kılıçdaroğlu anlamlı oy alamazsa bırakacak

Kılıçdaroğlu anlamlı oy alamazsa bırakacak

Kılıçdaroğlu anlamlı oy alamazsa bırakacak
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimler için iddialı ve bir o kadar spekülasyona açık mesajlar verdi.


Kılıçdaroğlu Genel Başkanlık'ta oturma kriterini anlamlı oy artışına bağladı ve "Örneğin oyların yüzde 21’den 23’lere yükselmesi başarı olarak kabul edilemez." diye konuştu. Ancak Kılıçdaroğlu anlamlı oy artışının yüzde kaç olduğunu belirtmedi..

CHP lideri Kılıçdaroğlu Hürriyet'ten Okan Konuralp'e ilginç açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu iktidara geldiklerinde Kürt ve türban sorununu da çözeceklerini iddia etti. Başarı kriterini anlamlı oy artışı ile açıklayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Genel Başkanlıkta oturma” kriterini, “Belirgin bir oy artışının sağlanmasıdır. Oylarınızda anlamlı bir artış yoksa seçimde başarılı sayılamazsınız. Örneğin oyların yüzde 21’den 23’lere yükselmesi başarı olarak kabul edilemez. Tabanımızı ve aydınlarımızı tatmin edecek bir oy artışı başarıdır. Amacımız birinci parti olmak, hedef de iktidarı kurmak”

Referandum çalışmalarında iktidarın kamunun tüm imkanlarını kullandığını ileri süren Kılıçdaroğlu, buna rağmen sandıktan büyük ihtimalle "hayır" oyu çıkacağını savundu.


internethaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER