Maltepe sokaklarında hummalı çalışma

Maltepe sokaklarında hummalı çalışma

Maltepe sokaklarında hummalı çalışma


Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Altıntepe mahallesinde devam eden taş kaplama ve yağmur suyu kanalı çalışmalarını yerinde denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Küçükyalı Rezzan Has sokaktaki çalışmaların son aşamasını da gezen Başkan Zengin, Altıntepe’de beş bin metre karelik alanın tamamının onarılacağını söyledi

. Geçmiş dönemlerde özellikle asfalt üstüne asfalt yapılmasından kaynaklanan kot farkından dolayı taşan yağmur suları için kilitli parke taşıyla önlem aldıklarını belirten Maltepe Belediye Başkanı, ilçe merkezinde en büyük amaçlarının şiddetli yağışlarda sel sularının rahat akışını sağlamak olduğunu söyledi. Başkan Zengin, “Bayrama kadar Altıntepe mahallemizdeki taş döşemelerini tamamlamayı planlıyoruz. Ramazan boyunca çalışmalarımız devam edecek. Fındıklı mahallemizde de asfaltlama devam ediyor. Asfaltlama yapılamayan ve özellikle eğimli yerlerde parke taşı kullanacağız. Sırada Bağlarbaşı ve Yalı mahallelerimizin onarım gerektiren sokakları var.” dedi.

Denetim esnasında mahalle sakinleriyle sohbet etme imkanı bulan Prof. Dr. Mustafa Zengin, on farklı mahallede verilecek iftar yemekleriyle tüm Maltepe halkıyla birlikte sıcak bir Ramazan geçirmeyi dilediklerini söyledi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER