Maltepe İstanbul Valisini ağırladı

Maltepe İstanbul Valisini ağırladı

Maltepe İstanbul Valisini ağırladı
Maltepe İstanbul Valisini ağırladı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun hızlı Maltepe gezisinin ilk durağı Kaymakamlık oldu. Kaymakam Mehmet Okur ve Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin tarafından karşılanan Vali Mutlu’ya ilçe hakkında kısa bir brifing verildi. İlçede 5 tane üniversite olmasından çok etkilenen İstanbul Valisi ‘’Anladığım kadarıyla Maltepe üniversite ilçesi‘’ dedi. Belediye Başkanı Zengin’in ‘’Çocukluğunuzun geçtiği yerleri size gezdirelim‘’ teklifini ‘’Daha geniş bir zamanda mutlaka’’ diye yanıtlayan İstanbul Valisinin ikinci durağı Maltepe Huzurevi oldu. Huzurevi sakinlerinin büyük bir coşkuyla karşıladığı Vali Mutlu yaşlıların dertlerini dinledi. Maltepe Belediye Başkanı  Prof. Dr.  Mustafa Zengin’e Altın Kart uygulaması için teşekkür eden huzurevi sakinleri İstanbul Valisinden bu projenin bütün Türkiye’ye örnek alınarak yaygınlaştırılmasını istedi. Daha sonra Belediye Başkanı ile birlikte huzurevi sakinlerinin Türk Sanat Müziği korosuna eşlik eden İstanbul Valisinin performansı çok beğenildi. Korodan zaman zaman isteklerde de bulunan protokol heyeti 80 yaşındaki Şadiye Boratap’ın solo şarkısını ayakta alkışladı. İstanbul Valisi huzurevi sakinlerine bir daha gelişinde tek başına şarkı söyleme sözü verdi.

İstanbul Valisi Cemevinde

Cem Vakfının Maltepe’de inşa ettiği kültür merkezini de ziyaret eden İstanbul Valisi toplumda ayrışmaların giderilmesi gerektiğini söyledi. Vakıf yöneticilerinin Mehmet Ali Erbil’i kınayarak söz almaları üzerine İstanbul Valisi diyalogun ve hukukun önemine vurgu yaptı. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e yardımları için teşekkür eden vakıf yöneticileri objektif yaklaşımların ayrılıkları azaltacağını söyledi. Cemevinde annesini kaybeden bir vatandaşı da teselli eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ziyaretlerin süreceğini dile getirdi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in uzun süre başhekimlik yaptığı Süreyyapaşa Hastanesine de giden İstanbul Valisi, çocukluğunda hastanenin bahçesinde çok oyunlar oynadığını belirtti.  Altı yıl sonra ilk kez Vali Mutlu’yla beraber Süreyyapaşa Hastanesi’ni ziyaret eden Başkan Zengin, birimleri gezerek yapılan değişiklikleri gözlemledi. Belediye Başkanı Zengin’in hastanede çalışmış olmasından etkilendiğini söyleyen İstanbul Valisi, yönetimin hastane polisi isteğinin çözülmesi için talimat verdi.  Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in dekanlık yaptığı Maltepe Üniversitesini de ziyaret eden Vali Mutlu özel üniversitelerin önemine değindi. Üniversitenin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şimşek’in YÖK uygulamalarından duyulan rahatsızlığı dile getirmesi üzerine İstanbul Valisi sorunların zaman içinde mutlaka çözüleceğini belirtti.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER