Kırmızı / Beyaz Turizm ile keyifli bir yolculuk…

Kırmızı
/ Beyaz Turizm ile keyifli bir yolculuk…
Hüseyin YARTAŞ Kimdir?

1974 Çankırı /Atkaracalar/ Demirli köyü doğumlu olan, öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlayan Hüseyin YARTAŞ aile şirketleri bünyesinde ticarete ilk adımını atmıştır.  16 yaşından bu yana ticaret ile uğraşan Hüseyin YARTAŞ evli ve üç çocuk babasıdır.

Memleket sevdası Demirli köyü ile başladı…

Memleketimize olan sevdamız bizim düğümlenen bağımızdır. Uzun yıllar boyunca İstanbul’da yaşamamıza rağmen fırsat buldukça gittiğimiz, insanına, taşına, toprağına selam götürdüğümüz sılamız. İstanbul’da da memleket özlemimizi gerek dernek ve gerek vakıf olarak oluşan topluluklarda geçmiş zamanlarda bulunarak gidermeye çalışmışımdır.

Turizm sektöründe olmam nedeni ile de son zamanlarda işlerimiz bir hayli yoğun geçmektedir. Fakat fırsatını bulduğum anda memleketime ziyaretlerde bulunmaktayım.

Aile şirketi ile başlayan bir yolculuk…

1970’li yıllarında kurulan dedem, babam ve amcamların ortak olduğu bir şirketimiz vardır. 2007 yılından sonra bizler Babam Mustafa YARTAŞ, ben ve üç kardeşim Sultanbeyli Petrol tesislerini devir alarak aynı zamanda da Kırmızı / Beyaz Turizmin bayrağını üstlenerek varlığımızı sürdürüyoruz.

18 Rakamı ile kurulan bir şirket…

18 Temmuz 2006 yılında benim müşterim olan Sivaslı Bülent DOĞMUŞ ile bir ortaklık kurduk. Bugün 24 Temmuz ve 6. Yılımız bitti. Kırmızı / Beyaz Turizm sadece Hüseyin YARTAŞ ve Bülent DOĞMUŞ ortaklığı olarak değil, ‘’YARTAŞLAR VE DOĞMUŞLAR’’ olarak bir ortaklığımız devam etmektedir.

İlk kurulduğumuz yıllarda Kırmızı / Beyaz Turizm isim olarak da, renklerinin Kırmızı / Beyaz olmasından dolayı ile de çok dikkat çekmişti ve çok olumlu tepkiler almıştık halada almaya devam ediyoruz.  Halkımızın manevi, milliyetçilik duygusuna hitap eden bu isim insanlara hizmeti ile güven verdi. Bizde bu güven ile iş hayatımıza keyifli bir yolculuk ile devam etmekteyiz.

En büyük kampanyamız kaliteli hizmet vermek…

Kırmızı / Beyaz Turizm ile personel servis taşımacılığı, öğrenci servis taşımacılığı, kamu kurulum servis taşımacılığı ve şirketlerin yurt içi ve yurt dışı ağırlama servisimiz mevcuttur. İstanbul’un her bölgesi, Anadolu’nun her bölgesine hizmetimiz vardır. Ulaştırma Bakanlığı’ndan aldığımız D2 belgemiz ile güvenli hizmet sunuyoruz.

İş hayatı zorlu fakat işinizi saygı ile yaptığınız takdirde her zorluğun üstesinden gelmektesiniz.

Gece okuluna gitti gündüz çalıştı…

Babam Mustafa YARTAŞ ‘’YARTAŞLAR’’ aile şirketinde çekirdekten yetişmiş biri. Bizleri de o çekirdeğin içinde iş dünyasına hazırladı. Tabi ki zorluklar çekiyoruz.

Örneğin sizin cüzi kar marjları ile indirim yaptığınız işe hiç ismi duyulmamış bir firma fiyatının çok altında işi alarak yapıyor fakat zarara uğradığı anda belli bir müddet sonra piyasadan siliniyor buda size büyük bir etki oluşturuyor. Bu tip firmalar ile karşılaşıyoruz. Ayrıca bir diğer zorluk ise, iş yaptığınız sektörde ki her sektörde mevcut bir sorun denetleyicilik eksik. Yeni kurulan firmalar, yapılan iş ve uygulanan kurullar mutlaka ciddi bir şekilde denetlenmeli. Hangi firmanın evrakları tam, hangi firma işini kurallarına göre yapıyor denetlenmeli. Bu konuda eksik kalınıyor.

Ben ‘’Patronculuk’’ oynayamam…

Bizler Kırmızı / Beyaz Turizm olarak uygun limitlerle çalışıyoruz ifadesini kullanan Kırmızı / Beyaz Turizm ortağı Bülent DOĞMUŞ yaptıkları işi gereğince, usulünce ve yerinde hizmet kalitesi ile başarıya ulaştıklarını dile getirdi.

Firmamızda bizimle birlikte yan yana çalışan Çankırılı hemşerilerimiz var…

Çankırı, Ilgaz, Çavundur, Safranbolu gibi turizm bölgelerine talepler mevcut. Memleketimizi gezmek için teklifler almaktayız. Buda bizi mutlu etmektedir.

Bir personel dürüst olmalı…

Benim aldığım ticaret terbiyesi personel ile iç içe olmak benim kuralımdır.

Apple Türkiye misafirlerini Kırmızı / Beyaz Turizm ağırlıyor.

Şu an Dünyaca ünlü marka olan Apple ile bir referans ile bir telefon konuşması ile bizimle çalışmak istediğini dile getirdiler ve biz şu an bu güveni gerek yurt içi gerek yurt dışı sağlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Herkes bildiği işi yapmalı…

Her birey kendi bildiği işi yapar ise daha başarılı olacaktır. Bilmediği işi yapanlar bilenlerin yoluna taş koymaktadır. Kendilerine zarar verdiklerinin farkında bile değillerdir. Ve böylece bulunmak istedikleri piyasadan er ya da geç silinmeye mahkûmdurlar.

Gençler birlik ve beraberliklerini ön planda tutmalıdırlar…

Gençler bir araya gelerek her birim, kuruluş veya oluşum kendi genci ile değil bütün birimlerin gençlerinin bir arada olduğu, aralarına katılmayan gençleri de kucaklayacağı bir oluşum şarttır. İstanbul’da ki bütün gençlerin bir araya gelmesi demek bütün engelleri aşmak demektir.

Bal yapmayan arı gibiyiz. Vızıltımız çok icraatımız az…


Son olarak söylemek istediğim tek bir cümle var ciddi ve gerçek manada ‘’Gün Birlik Olma Günüdür’’.

Bütün arkadaşlarıma ve sizlere çok teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum…ozlemilegazoz@gmail.com

Röportaj / Foto : Özlem Ilgaz ÖZDEMİROĞLU

Not: Yazı, makale, haber ve röportajların Özlem Ilgaz ÖZDEMİROĞLU’NDAN ve yönetim ekibimizden habersiz alınması yasaktır. İzin kullanımı tasdik gereği yazardan alınmalıdır.
YORUM EKLE