KADINLAR

 KADINLAR

Evli misiniz? Çocuğunuz, işiniz var peki hedefiniz var mı? Engeliniz var mı? Eşiniz mi engel ?
Açık söyleyeceğim hiç kimse size yardım etmez, çünkü gerçekler.Her an birileri size yardım etmez. Çünkü, gerçekler her zaman insana bir şeyler öğretir... Düşünerek hiçbir yere varamazsınız..! Ya kendinizi teşvik edeceksiniz ya da eşiniz ile beraber etkinlikler yapacaksınız... Eşiniz mi istemiyor? Psikologlar  Evlilik danışmanları çözüm değil. Çünkü sizin yıllarca yaşadığınız hayatı mutlak gerçeği bilemeyecek teşhis koydu diyelim..! Genel kavramlar;Mutsuzum,takıntılıyım, agresifim gibi kavramlar olacaktır.
Mutlaka ki bilimsel olan şeyler ilaçlar, tıp, terapi doğru yöntemlerdir, ama tedavi süresi size fayda sağlasa bile hayatınız da neyi değiştirecek ve neyi farklı kılacak.
Şimdi kendinize sorun...
Kendimi iyi mi hissetmek istiyorum ?
Hayatımda ki şartları kabullenmek mi ? Yoksa, geleceğini ve bundan sonra ki hayatımı farklı renklerle hiç yapmadığım ya da yapmak istediğim bir şeyi yaparak geçirmek mi istiyorum. Her şeyin bir çaresi var.
Engeliniz varsa zıtlaşmayın, kavga etmeyin.
Deneyin...! Sürekli deneyin...! Sosyal yaşam merkezlerine gidin. Kadınlar için ayrı bölümler var bunun gibi sosyal etkinlikleri hayatınıza yer edin . Çocuklarınızla sosyal leşin onları da sosyal yaşam projeleri içine alın. Tiyatro,müzik,dans ve sanat dallarında ilerlemesini sağlarsanız kendinizi de hem psikolojik sorunlardan hem de tekdüze giden hayatınızdan kurtaracaksınız.
Bu yüzden hayatta her şey doktor,danışman değildir. Fikir alabilirsiniz. Ama şunu sorun kendinize, kendimi iyi hissetmek için mi? Rahatlamak için mi? Yoksa ,kendim de yapmadığım yapmak istediğim farklılıkla başarı kazanmak mı istiyorum? 
Sorununuz şu kendinize öz güveniniz yok İnsan isterse her şeyi yapabilir! İradenizle, sabrınızla yüreğiniz ile sevginize, yarınlarınıza, geleceğinize öyle sarılın ki hayat önünüzde el pençe divane dursun.
YORUM EKLE

banner110

banner109