Kadıköy'de iki genç kız intihar etti

Kadıköy'de iki genç kız intihar etti

Kadıköy'de iki genç kız intihar etti
Bunalıma giren İTÜ'lü genç kız 7'nci kattan, 17 yaşındaki Lea Nevir de 4'üncü kattan atlayarak canına kıydı


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol Mühendisliği öğrencisi Şaduman Öngelen, Kadıköy'de akrabalarına ait 7'nci katındaki evin penceresinden atlayarak intihar etti. İTÜ Robot Olimpiyatları'nda da görev aldığı belirtilen Öngelen'in psikolojik sorunları olduğu öğrenildi. Kadıköy Bahariye'de ise sevgilisinden ayrıldığı iddia edilen 17 yaşındaki Fransız pasaportlu Lea Nevir, 4'üncü kattaki evlerinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.


Kadıköy Erenköy 19 Mayıs Mahallesi Gürsoylu Sokak'taki intihar olayı saat 04.00 sıralarında meydana geldi. İTÜ Kontrol Mühendisliği 2'nci sınıf öğrencisi Şaduman Öngelen, olay günü Amerika'da yaşayan akrabası Toygar Niron'un evine gitti. 7'nci kattaki dairede yalnız kalan Öngelen, sabaha karşı 04.00 sıralarında pencereden atlayarak canına kıydı. Olayla ilgili yapılan incelemenin ardından ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınan Saduman Öngelen'in cenazesi, götürüldüğü İzmir'de toprağa verildi.

Polis, intiharla ilgili soruşturma başlatırken, genç kızın bir süredir ayrı yaşayan anne ve babasının tekrar birlikte yaşamasını istemediği, ancak İzmir'deki ailenin barıştığını öğrenince canına kıydığı iddia edildi. Bir süre önce de intihar girişiminde bulunduğu öğrenilen Özgelen'in, son zamanlarda bu olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğu öğrenildi.

Şaduman Öngelen'in tanıtım koordinatörlüğünü de yaptığı 2011 İTÜ Robot Olimpiyatları ekibi de genç kızın ölüm haberiyle birlikte büyük şok yaşadı.

"BENİ BİR DAHA GÖRMEYECEKSİN"

Bu arada Kadıköy Caferağa Mahallesi Bahariye Caddesi 83/10'daki Meltem Apartmanı'nda ise geçtiğimiz salı sabahı genç bir kızın intihar ettiği öğrenildi. Anneannesi ile birlikte kalan 17 yaşındaki Lea Serin, sevgilisinden ayrılmanın verdiği üzüntüyle, sabaha karşı 4. kattaki evlerin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.

Olayla ilgili yapılan soruşturmada, sevgilisinden ayrıldıktan sonra birkaç kez intihar girişiminde bulunduğu iddia edilen Serin'in son intihar girişimi öncesinde, sevgilisine hitaben, "Artık beni göremeyeceksin" yazılı not bulundu. Lea Serin'in ölüm haberi Fransa'daki babası Jean Calvin'e de bildirildi. Genç kızın cesedi savcılık incelemesinin ardından Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Ceset daha sonra Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ÖZNER BERBER / İSTANBUL (AHT)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER