KADIKÖY DE RAMAZAN HAZIRLIKLARI

KADIKÖY DE RAMAZAN HAZIRLIKLARI

KADIKÖY DE RAMAZAN HAZIRLIKLARI

Camiler de Ramazan Temizliği…

 
Kadıköy Belediyesi, Ramazan ayıyla ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kadıköy Belediyesi temizlik ekipleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadıköy de bulunan 85 cami ve ibadethanede temizlik ve hijyen çalışmaları yapıyor.  

Kadıköy Belediyesi’ne bağlı iki ayrı ekip, bütün cami ve ibadethanelerde yoğun bir temizlik çalışması yapıyor. Bir ekip, camilerin bahçesi, dış alanları, oturma gruplarını yıkayıp elden geçirirken, diğer bir ekip de özel makineler ile iç temizlik yapıyor. Camilerdeki halılar halı yıkama makineleriyle önce yıkanıyor sonra ise kurutularak hijyen hale getiriliyor. Ayrıca camlar silinerek, diğer kullanım alanları da elden geçiriliyor.

Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Süreyya Ensari, Kadıköy deki cami ve ibadethanelerin belediye ekipleri tarafından temizlenmesi işlemlerinin her yıl düzenli olarak yapıldığını belirtti. Cami ve ibadethanelerde kışın domuz gribi gibi hastalık ve mikroplara karşı temizlik ve hijyen çalışması yapıldığını da hatırlatan Ensari, bu yıl Ramazan ayı öncesinde temizlik faaliyetlerini yoğunlaştırdıklarını, Kadıköy de bulunan 85 cami ve ibadethanelerdeki temizlik ve hijyen çalışmalarının ramazanın ilk gününe kadar tamamlanacağını belirtti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER