Memleket Partisi’nin İstanbul adaylarını açıkladı

Memleket Partisi, bugün Beyoğlu Grand Haliç Otel’de bazı büyükşehirler ve ilçelerdeki belediye başkanı adaylarını açıkladı.

Memleket Partisi’nin İstanbul adaylarını açıkladı

Memleket Partisi’nin İstanbul adaylarını açıkladı


Memleket Partisi, bugün Beyoğlu Grand Haliç Otel’de bazı büyükşehirler ve ilçelerdeki belediye başkanı adaylarını açıkladı. Memleket Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Berk Hacıgüzeller olarak açıklandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 4 büyükşehir, 1 il, 58 ilçe olmak üzere 63 belediye başkan adayının isimlerini bir otelde düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı.


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce,  yaptığı açıklamada “Trilyonluk hazine yardımları var muhalefetin. Buna rağmen bu iktidarı yenemiyorsan sapır sapır döküleceksin. Hazine yardımları var, belediyeler var, bizim de koca yürekli üyelerimiz var. Bilimden uzaklaşırsan, matbaayı 250 sene geç getirirsen olacağı budur ama abartmayalım tabii. Bilim tamam, hukuk, bilim, mühendislik, matematik… Ama belediye başkan adaylarını da yapay zekayla seçmeyelim yani. Buna tam oturan bir cevap var da… Çıkarma artık. O kadar değil. Bu yaptığınız doğru değil. Yüzde 1 oyu olmayan partilere 39 milletvekili verdiler. Onlardan birisi İstanbul milletvekili Saadet Partisi’nden, şimdi Saadet Partisi’nin İstanbul büyükşehir adayı. CHP listesinden seçilmiş. Saadet Partisi büyükşehir adayı ‘İstanbul’un 5 yılı boşa geçti’ diyor. Ne yaptığınızı gördünüz mü? Ben uyardım sizi. Gelecek Partisi’nden, CHP listelerinden seçilmiş, milletvekili olmuş Selim Temurci, ‘Ben Murat Kurum’u destekleyeceğim’ diyor. ”

58 ilçe belediye başkan adayı tanıtıldı

İnce, daha sonra İstanbul, Balıkesir, Hatay ve İzmir büyükşehir belediyeleri ile Uşak belediye başkan adayını açıkladı.

Buna göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Berk Hacıgüzeller, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahir Bakan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halil Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cüneyt Oğuz ve Uşak Belediye Başkan adayı Mehmetcan Solak oldu.

Toplantıda, daha sonra 30’u İstanbul’un olmak üzere 58 ilçe belediye başkan adayı da tanıtıldı. Muharrem İnce, adayların açıklanmasının ardından kravatını çıkararak partisinin en genç adayı olan Kerem Usta’ya hediye ettiği anlar büyük alkış aldı.
 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER