İSTANBUL’DA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI 24 TEMMUZ’A KADAR ÜCRETSİZ

Darbe girişiminin yapıldığı gün başlatılan İstanbul'daki ücretsiz toplu ulaşım, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararıyla 24 Temmuz'a uzatıldı.

İSTANBUL’DA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI 24 TEMMUZ’A KADAR ÜCRETSİZ
İSTANBUL’DA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI 24 TEMMUZ’A KADAR ÜCRETSİZ


Darbe girişiminin yapıldığı gün başlatılan İstanbul'daki ücretsiz toplu ulaşım, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararıyla 22 Temmuz'a uzatıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 20 Temmuz’a kadar ücretsiz hizmet veren toplu taşıma araçlarının 24 Temmuz Pazar gecesine kadar ücretsiz hizmet veremeye devam etmesini kararlaştırdı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi; hain darbe girişimi nedeniyle ortaya çıkan olağanüstü durum sebebiyle, 20 Temmuz’a kadar ücretsiz hizmet veren toplu taşıma araçlarının 24 Temmuz Pazar gecesine kadar ücretsiz hizmet veremeye devam etmesini kararlaştırdı.

Buna göre, İstanbul’da hizmet veren İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Otobüs A.Ş., Metrobüs, Nostaljik Tramvay, Tünel, Şehir Hatları Vapurları, Tramvay, Metro, Hafif Metro, Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvayı ile toplu taşıma sistemine entegre deniz motorları 24 Temmuz Pazar gecesi 24.00’e kadar saat ücretsiz yolcu taşımaya devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan teklif kararda, “Devletimizin varlığına, Milli Birlik ve Bütünlüğüne yönelik yapılan darbe girişimine karşı milletimiz darbenin karşısında dik durmuş ve meydanlardaki tepkisi ile Milli İradesine sahip çıkmaya devam etmektedir. Bu nedenle; Vatandaşlarımızın ulaşımlarının endişesiz, rahat ve huzurlu bir şekilde sağlanması için toplu taşıma araçlarından 24 Temmuz Pazar gecesi saat 24.00’e kadar ücretsiz olarak yararlanmasının uygun olacağı düşünülmektedir” denildi.İBB'den CHP Kararı: Taksim Mitingine Toplu Taşıma Ücretsiz
İETT dün aldığı bir kararla toplu taşımanın 24 Temmuz saat 23:59'a kadar uzatıldığını açıklamıştı. Bugün de CHP'nin Pazar günü Taksim'de gerçekleştireceği miting nedeniyle İBB'ye yaptığı başvurunun kabul edilmesinin ardından ücretsiz toplu taşımanın 24 Temmuz 22:59'a kadar uzatıldığını açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner110

banner109