İSTANBULA SAĞNAK YAĞIŞ GELİYOR

Meteorolojik verilere göre, İstanbul’da Perşembe gününe kadar aralıklarla sağanak yağmur riski bulunuyor.

İSTANBULA SAĞNAK YAĞIŞ GELİYOR
 İSTANBULA SAĞNAK YAĞIŞ GELİYOR

Meteorolojik verilere göre, İstanbul’da Perşembe gününe kadar aralıklarla sağanak yağmur riski bulunuyor. İSTANBUL’DA 2 GÜN BOYUNCA SAĞANAK YAĞMURA DİKKAT!

Meteorolojik verilere göre, İstanbul’da Perşembe gününe kadar aralıklarla sağanak yağmur riski bulunuyor. İBB, yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı. Vatandaşlar da ani yağmur ve su baskını riskine karşı uyarılıyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İBB AKOM’un verilerine göre, İstanbul güne 21 °C’ler civarında seyreden serin hava ile birlikte parçalı bulutlu bir gökyüzü ile başladı. İlerleyen saatlerde bulutlanmanın artması, havada parçalı yer yer çok bulutlu bir gökyüzünün hakim olması beklenirken, önümüzdeki 2 gün boyunca aralıklı yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

Hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normalleri civarında 29-32°C aralığında seyretmesi, hafta ortasına kadar (Perşembe) havada yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği tahmin ediliyor.

İBB ekipleri, ani ve kuvvetli yağan yaz yağmurlarının yollarda göllenme ve kot seviyesinin altında kalan yerlerde su baskını hadiselerine neden olmaması için tedbirlerini aldı. Vatandaşlar da su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER