İstanbul Boğazı Dev Organizasyona Hazır:

Asya ve Avrupa kıtasını kulaçlarla birleştiren 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 21 Temmuz Pazar (bugün) yapılacak.

İstanbul Boğazı Dev Organizasyona Hazır:
 İstanbul Boğazı Dev Organizasyona Hazır:
Asya ve Avrupa kıtasını kulaçlarla birleştiren 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 21 Temmuz Pazar (bugün) yapılacak. Büyük yarışın bir gün öncesinde gerçekleştirilen Show Swim etkinliği ile yarış heyecanı başladı.

Denizde Yarış, Kıyıda Festival

59 ülkeden 2400 kişinin yarışacağı 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı öncesi düzenlenen Show Swim etkinliği Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda yapıldı. Etkinliğe Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Asbaşkanı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim başta olmak üzere pek çok isim katıldı.


5 Kıtayı Yüzerek Geçen Atlet Boğaz’da Kulaç Attı!

2009 yılında 5 kıtayı yüzerek geçen atlet Marcos Diaz ve WOWSA tarafından 2018 yılının açık su yüzücüsü seçilen Ion Lazarenco Tiron etkinliğin onur konuğuydu. Yarış için Dominik Cumhuriyeti’nden gelen Diaz ve geçtiğimiz günlerde Nobel Barış Ödülü’ne de aday gösterilen yüzücü Lazarenco, Show Swim etkinliği için Boğaz’da yüzdü. Geçen senenin birincileri Hilal Zeyneb Saraç ve Doğukan Ulaç da etkinlikte yer aldı.

Her yıl geleneksel olarak yarıştan bir gün önce düzenlenen Show Swim kapsamında yarışa katılacak yüzücülere 6,5 kilometrelik parkur da tanıtıldı. Vapurlarla güzergahı gezen katılımcılar yarış kuralları ve Boğaz’daki akıntı rotaları hakkında bilgilendirildi.


Samsung Standına Yoğun İlgi

Ziyaretçiler, yarışın ana sponsoru Samsung tarafından Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda kurulan alanda pek çok etkinliğe katılma imkanı buldu. Festival havasında geçen etkinliklerde Samsung ürünleri katılımcılar tarafından deneyimlendi.


Yarış Canlı Yayınlanacak

Bu yıl 31’incisi düzenlenecek olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 21 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. Yarış, S Sport kanalından canlı yayınlanacak. S Sport Digiturk 85. kanal, Dsmart 78. kanal, TV+ 77. kanal ve Tivibu 74. kanaldan izleyicileri ile buluşuyor. Dileyen izleyiciler S Sport Plus’tan da yarışı izleyebilecek.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER