İmamoğlu, “Görüşürüz, Yine gel tamam mı”

Küçük çocuğa, “Görüşürüz Mert” diyerek veda eden İmamoğlu, “Görüşürüz, Yine gel tamam mı” yanıtını aldı.

İmamoğlu, “Görüşürüz, Yine gel tamam mı”
 İmamoğlu, “Görüşürüz, Yine gel tamam mı”
Küçük çocuğa, “Görüşürüz Mert” diyerek veda eden İmamoğlu, “Görüşürüz, Yine gel tamam mı” yanıtını aldı. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını Üsküdar’daki Büyük Selimiye Camii’nde kıldıktan sonra, avlu içindeki Çocuk Kütüphanesi’ne uğradı. Burada 5 yaşındaki Mert’le tanışan İmamoğlu, küçük çocukla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Küçük çocuğa, “Görüşürüz Mert” diyerek veda eden İmamoğlu, “Görüşürüz, Yine gel tamam mı” yanıtını aldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını Üsküdar’daki Büyük Selimiye Camii’nde kıldı. Vatandaşlar, İmamoğlu’na cami çıkışında yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlarla fotoğraf çektiren İmamoğlu, yurttaşlarla sohbet etti. Cami bünyesindeki Selimiye Çocuk Kütüphanesi’ni gezen İmamoğlu, görevlilerden tesisle ilgili bilgi aldı. İmamoğlu ile anaokulu öğrencisi bir çocuk arasındaki diyaloglar, renkli anların yaşanmasına neden oldu. İmamoğlu, “Senin adın ne” diye sorduğu çocuktan, “Mert” yanıtını aldı. İBB Başkanı, “çak” yaptığı Mert’e, “Benim adım da Ekrem” dedi. Mert de İmamoğlu’na, “Güzel” şeklinde karşılık verdi. Çalışanlarla fotoğraf çektiren İmamoğlu, küçük çocuğa, “Görüşürüz Mert” diyerek veda etti. Mert’in İmamoğlu’na yanıtı da “Görüşürüz, Yine gel tamam mı” oldu. 


VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Mert ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren İmamoğlu, cami çalışanlarıyla da avludaki odalarında bir araya geldi ve onların sorunlarını dinledi. Cami avlusunda toplanan bazı vatandaşlar da fotoğraf çektirdikleri İBB Başkanı’na imarla ilgili sorunlarını anlattı. Vatandaşların iletişim bilgilerini alan İmamoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu’nun haberdar edilmesi talimatını verdi. Bir süre Selimiye sokaklarında dolaşan İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Selimiye Muhtarlığı’na uğrayan İmamoğlu, mahallenin 40 yıllık muhtarı Haluk Yege ve yurttaşlarla fotoğraf çektirdi.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER