İBB’DEN KORONAVİRÜS HAKKINDA YENİ WEB SİTESİ

İBB, Koronavirüs’e karşı verdiği mücadele kapsamında vatandaşı bilgilendirmek için yeni bir internet sitesi oluşturdu.

İBB’DEN KORONAVİRÜS HAKKINDA YENİ WEB SİTESİ
 İBB’DEN KORONAVİRÜS HAKKINDA YENİ WEB SİTESİ
İBB, Koronavirüs’e karşı verdiği mücadele kapsamında vatandaşı bilgilendirmek için yeni bir internet sitesi oluşturdu. İstanbullular, bu site üzerinden, İBB’nin faaliyetlerini takip edecek, Sağlık Bakanlığı’nın ve İstanbul Valiliği’nin duyurularından tek bir ekran üzerinden anlık bilgi sahibi olabilecek.

İBB,Türkiye’de Koronavirüs (COVID-19) vakalarının yüzde 60’dan fazlasının görüldüğü İstanbul’da,kentlinin güvenilir bilgiye ulaşmanı sağlamak ve Belediye faaliyetlerinden haberdar etmek amacıyla https://koronavirus.ibb.istanbul adlı yeni bir site oluşturdu.

Sitenin ziyaretçileri, İBB’nin pandemi hakkında paylaştığı metinlere, görüntülere ve kampanyalara tek bir site üzerinden ulaşabilecek.

Vatandaş aynı zamanda, Başkan İmamoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın resmi sosyal medya paylaşımlarının yer aldığı sitede, pandemi hakkındaki bilgilendirmeleri tek bir ekran üzerinden takip edebilecek.

GELECEK NESİLLER İÇİN SİBER ARŞİV

Koronavirüs için oluşturulan sitede, paylaşılan interaktif harita üzerinden, pandeminin dünyadaki yayılma hızını, yarattığı etkiyi takip etme imkanı sunuyor. Yeni oluşturulan web sitesi, yaşadığımız bu zor dönemin gelecek nesillere hatırlatılması için de online arşiv görevi görüyor. Yaşanan her gelişme, anlık olarak siteyi giriliyor. Böylece vatandaşın, geçmişe dönük alınan kararlara da ulaşması amaçlanıyor.

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER