Ekrem İmamoğlu İstanbullularla Maltepe’de buluşuyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullularla Maltepe'de düzenlenecek mitingde bir araya gelecek.

Ekrem İmamoğlu İstanbullularla Maltepe’de buluşuyor
Ekrem İmamoğlu İstanbullularla Maltepe’de buluşuyor


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullularla Maltepe'de düzenlenecek mitingde bir araya gelecek.

 
Yerel seçimlerin ardından devam eden yeniden sayım sürecinin tamamlanmasıyla beraber Ekrem İmamoğlu mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.


Öte yandan görevi devralmasının ardından İstanbullularla bir araya geleceğini söyleyen İmamoğlu’nun miting tarihi de netlik kazandı.


21 Nisan Pazar günü saat 14:00’da Maltepe’de gerçekleştirilecek mitinginge Tüm İstanbullulardavet edildi.
PAZAR GÜNÜ İSTANBUL İTTİFAKI MALTEPE'DE BULUŞUYOR
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun basın sözcüsü Murat Ongun, Pazar günü yapılacak olan “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması”nın detaylarını basın mensupları ile paylaştı.


Başkan Ekrem İmamoğlu’nun Basın Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kokteyl Salonunda basın mensuplarına Pazar günü saat 14:00’te yapılacak olan “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması” ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulundu.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarında, “Seçimi kazandıktan sonra bir kutlama yapmayacağız” ifadesini hatırlatan Ongun, “Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak bir seçim kutlaması değil, ama başkanımızın ‘İstanbul İttifakı’ diye tanımladığı, tüm İstanbulluların kucaklaşacağı, birlikte eğleneceği bir buluşma düzenliyoruz. “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması” olarak adlandırdığımız bu büyük buluşma, Maltepe Miting Alanında, bu Pazar günü saat 14:00’te yapılacak” dedi.

-İSTANBULLULARDAN TEK BİR TALEBİMİZ VAR-
Ekrem İmamoğlu’nun tüm İstanbulluları seçimlerin atmosferinden kurtulmak ve birlikte eğlenmek üzere, çocukları, büyükleri ve anne-babalarıyla Pazar günü Maltepe’deki dolgu alanında bulunan miting alanına beklediğini kaydeden Ongun açıklamasını şöyle sürdürdü: “Tüm İstanbullulardan tek bir talebimiz var. Hiçbir siyasi partinin sembolünü, bayrağını, rozetini flamasını lütfen getirmeyin. Herkes sadece Türk Bayrakları ile alana gelsin.

Belediyemize bağlı görevliler sadece Türk Bayrağı dağıtıyor olacak.

Buluşmaya İstanbul’daki tüm ilçe belediye başkanlarını, her ilçe belediyesinin meclis üyelerini, İstanbul’daki kaymakamlarımızı, kamı kuruluşlarının yöneticilerini, istisnasız tüm partilerin il ve ilçe başkanlarını davet ediyoruz.”“İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması” organizasyonunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri ve çalışmakta oldukları özel şirketler aracılığı ile yapılacağını kaydeden Ongun, buluşmanın güvenliğinin de başta İstanbul Valiliği olmak üzere emniyet müdürlüğü ve İBB zabıta ekipleri tarafından sağlanacağını söyledi.

Bir gazetecinin buluşma için Yenikapı Etkinlik Alanı yerine neden Maltepe Miting Alanı'nın tercih edildiğine ilişkin sorusuna Murat Ongun, "İlk olarak Yenikapı Miting Alanında yapmayı planladık. Ama daha önce Yenikapı Miting Alanı çevresinde uluslararası bazı etkinlikler var. Örneğin bisiklet yarışı var. O vesile ile Yenikapı Mitingi alanının kullanılması mümkün olmadı" diye cevap verdi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 17:19

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER