CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu: Kazanırsam seçimin bittiği gün CHP rozetini çıkaracağım.

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu
CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu

 CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu: Kazanırsam seçimin bittiği gün CHP rozetini çıkaracağım.

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, "Ülkenin en büyük düşmanı partizanlıktır; kazanırsam seçimin bittiği gün CHP rozetini çıkaracağım" açıklamasını yaptı.
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti'nin kendisine rakip çıkartacağı konuşulan Meclis Başkanı Binali Yıldırım hakkında değerlendirmelerde bulundu. "Yıldırım'ın kararı netleşmiş bir pozisyonu olabilir ama benim büyük bir şansım var" diyen İmamoğlu, "Toplumun benimle ilgili kanaatini netleştirme şansım var ve ben bu şansıma inanıyorum. Beni her tanıdıkları gün daha çok sevecekler, bu kadar inancım yüksek" diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme davetine olumlu yanıt aldığını söyledi.
Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a resmi olarak randevu talep ettiklerini söyledi. İmamoğlu konuşmasının devamında, “Biliyorsunuz İstanbul’da Büyükşehir Belediye başkanlığı yapmış herkesle görüşme konusunda bir prensip kararı almıştık. Bu konuda da görüşmelerimizin tamamını bugün bitirdik. En son olarak da Sayın Topbaş ile görüştük" dedi.

 
Sabah yaptıkları yazılı başvuruya birkaç saat içinde çok olumlu dönüş yapılmasının sevindirici olduğunu söyleyen İmamoğlu, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi üyesi belediye başkanlarıyız. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız gibi. Ben de öyleyim. Biz bütün kararları alırken zaten genel başkanımız ile konuşuruz, tartışırız ve ortak görüş olarak yola çıkarız. Kaldı ki 2 yıl önce yine bölge ilgili sorunları konuşmak için o dönemin başbakanı sayın Binali Yıldırım ile bölge sorunlarını görüşmek için talep ettiğimde yine genel başkanımız büyük hoşgörüsü ile Türkiye’deki siyasal ortamın aslında gerginlikten uzaklaşması yönünde çokta toleransı olarak bir genel başkanımız var. Sayın Genel Başkanımız 'Görüşebilirsiniz' dedi. Dediğim gibi şu anda Allah herkese ömür versin hayatta olan eski büyükşehir belediye başkanlarımızdan randevu talep etmiştik. Sayın Cumhurbaşkanı hariç diğerleri ile görüşmelerimiz bitti çok da verimli oldu. Biz yazımızı yazdık olumlu görüşümüzü birkaç saat içinde beyan etti. Kendilerinden haber bekleyeceğiz” dedi.Ekrem İmamoğlu nereli ve kaç yaşında? 
EKREM İMAMOĞLU KİMDİR1970’te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. 2019 yerel seçimleri öncesi adı CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için geçmeye başladı.Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin olan Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir.Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor. 

İsa Kırım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER