İstanbul bunu da gördü!

İstanbul bunu da gördü!

İstanbul bunu da gördü!
Land Rover'la peynir tezgahı yürümez

İstanbul trafiği bir bunu görmemişti, dün sabah gördü! Land Rover cipin arkasına peynir tezgâhı takan pazarcı, Kağıthane-Piyalepaşa tünelinde kaza yaptı, ortalığı altüst etti

KAĞITHANE-Piyalepaşa Tüneli’nde yaşanan bu kaza akıl sınırlarını gerçekten zorluyor. Pazarcılık yapan, Land Rover cip sahibi olan ve tekerlekli peynir tezgâhını cipinin arkasına bağlayan bir esnafı ancak “az gelişmiş” ülkelerde görebiliriz. Demek ki, “gelişmekte olan” ülkelerde de buna benzer olaylar görebilirmişiz, bunu da gördük. Muhammed S. isimli esnaf, cipinden daha ağır bir yükü aracın arkasına bağlayıp yola çıktığında böylesi bir kazayı elbette hesap edemedi. Bu akıl almaz kaza şöyle gerçekleşti:Muhammed S., Fatih Çarşamba pazarına gitmek üzere dün sabah saat 07.00 sıralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl mart ayında açılışını yaptığı 1506 metre uzunluğundaki Kağıthane-Piyalepaşa Tüneli’ne girdi. Pazara 34 URK 21 plakalı Land Rovermarka aracının arkasına bağladığı peynir tezgâhını çekerek götüren Muhamed S., normal süratle seyretmeye başladı.

CİP OLMASA YAPIŞIRDIM
Bir ara sağ şeritten seyretmekte olan yolcu dolu belediye otobüsünü sollayıp önüne geçen Muhammed S., viraja girerken diğer şeride geçmek istedi. Ancak tezgâhın ağırlığını hesap edemedi.
Muhammed S. direksiyon hakimiyetini kaybedince, Land Rover marka cipin arkasındaki tekerlekli peynir tezgâhı devrildi. Cipin arkasından gelen belediye otobüsünün şoförü durumu fark ederek aracını kaldırımdan çıkarttı ve facia yaşanmasını önledi. Kazada şans eseri can kaybı yaşanmadı. Kaza sonrasında 2 şerit de araç trafiğine kapanınca uzun araç kuyrukları oluştu. Kazanın şokunu uzun süre üzerinden atamayan Muhammet S. şunları söyledi: “Otobüsü sollayıp önüne geçtim. Tekrar diğer şeride geçeceğim sırada tatlı bir viraj vardı. Viraja girerken aracın hakimiyeti kayboldu ve savruldum. Arkamdan çektiğim peynir tezgâhım devrildi. Aracım cip değil de başka bir binek otomobil olsa ben de duvara yapışırdım. Aracımda kasko yok. Zaten işçi olarak çalışıyorum. Yaklaşık 1000 TL hasar var. Tek tesellim yaralanmadım.”

Eray Erollu/AHT
habertürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER